Polityka i Społeczeństwo

PSL ma konkretny plan na życie bez Kukiza. Nowa koalicja wstrząśnie polską sceną polityczną?

Fot. Flickr

Wczoraj Rada Naczelna PSL relegowała z Koalicji Polskiej środowisko Pawła Kukiza. – Dalsza współpraca jest niemożliwa – mówił Kosiniak-Kamysz.

Rada Naczelna PSL podziękowała za współpracę środowisku Pawła Kukiza. Czarę goryczy przelało głosowanie nad przygotowaną przez PiS uchwałą ws. negocjacji unijnego budżetu. Politycy związani z muzykiem wyrazili dla niej poparcie. – Racją stanu dla PSL, dla naszych wartości jest silna obecność Polski w Unii Europejskiej, gwarantująca bezpieczeństwo i rozwój, gwarantująca fundusze na wyjście z kryzysu covidowego – mówił wczoraj Władysław Kosiniak-Kamysz.

Wieczorem na profilu Stowarzyszenia Kukiz’15 pojawiło się oświadczenie. – (…) Niestety Polskie Stronnictwo Ludowe postanowiło wykorzystać głosowanie posłów Kukiz’15 w sprawie uchwały dotyczącej negocjacji budżetowych w Unii Europejskiej jako pretekst do wyrzucenia Kukiz’15 z Koalicji Polskiej. (…) Polskie Stronnictwo Ludowe nie dotrzymało także innych zobowiązań koalicyjnych dotyczących rotacyjnego charakteru stanowiska wicemarszałka Sejmu oraz podziału subwencji (…) – czytamy.

https://twitter.com/KUKIZ15/status/1332027248866717700

Wieczorem głos zabrał wicemarszałek Sejmu Ryszard Terlecki. – Mam nadzieję, że posłom Pawła Kukiza bliżej do PiS, ale to się jeszcze okaże. Myśmy dotąd z nimi rozmawiali na różne tematy i oni jakoś uprzedzali, że taka sytuacja może nastąpić. Nie ma jednak na razie rozstrzygnięć, co dalej. Myślę, że przede wszystkim oni muszą to rozstrzygnąć, co będą teraz robić – powiedział.

Jak informuje “Wprost”, Ludowcy od dłuższego czasu prowadzą rozmowy z formacją Szymona Hołowni. – Radziłem Władkowi i Hołowni, żeby połączyli się w koalicję już we wrześniu. Ich sondaże by teraz szybowały – mówi polityk Koalicji Polskiej.

Rozmówca gazety przekonuje, że zostanie zbudowany blok wyborczy z PSL i Polski 2050. Na sojuszu miałyby skorzystać obie strony. – Dzięki niemu PSL zyskałby powiew świeżości, a Polska 2050 dociążenie polityczne. Bo część ludzi nie deklaruje głosowania na Hołownię właśnie dlatego, że nie ma za sobą zaplecza politycznego i wątpią, czy uda mu się bez tego funkcjonować – ocenia.

Źródło Wprost

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Bartosz Wiciński

Najstarsi górale nie pamiętają od kiedy zaprząta sobie głowę polityką. Kronikarze podają datę pokrywającą się z aferą Rywina, ale wciąż trwa o to spór. Od dziecka lubił zapach porannych gazet w domu i tak mu zostało do dzisiaj. Interesuje się geografią i nie smakują mu karpie.

Media Tygodnia
Ładowanie