Polityka i Społeczeństwo

Przyszłość Zjednoczonej Prawicy wisi na włosku? Te słowa przedstawiciela Solidarnej Polski wzbudzą czujność Kaczyńskiego

Ziobro w sejmie
Flickr.com

W obozie Zjednoczonej Prawicy trwa konflikt. Powód? Brak weta w kwestii powiązania wypłat środków z UE z praworządnością. Wiceminister sprawiedliwości Michał Woś przyznał, że Solidarna Polska rozważy teraz wyjście z koalicji rządzącej.

Woś komentuje decyzję PiS

Woś w rozmowie w Radiu Plus wypowiedział się na temat decyzji rządu dotyczącej braku weta unijnego budżetu.

– Rozporządzenie o warunkowości, które może być taką ideologiczną pałką do używania przez instytucje europejskie, nie zmieniło się ani o przecinek. Wszystkie sukcesy, które są teraz ogłaszane, odnoszą się wyłącznie do konkluzji. A czym są konkluzje Rady Europejskiej? To jest bardzo proste. Na pewno zgoda, i tutaj to jest stanowisko Solidarnej Polski i Zbigniewa Ziobry, jest oświadczenie ministra Zbigniewa Ziobro, zgoda na rozporządzenie takim, jakim było, bez zmiany ani przecinka, bez prawnych zabezpieczeń jest błędem. Pewnie prędzej czy później to się okaże – powiedział.

Twierdzi, że premier Morawiecki poniósł klęskę.

Konkluzje RE, czyli ogłaszany sukces, to nie jest żaden sukces. To jest po prostu błąd. Zgodziliśmy się na świstek deklaracji politycznych, na kawałek papieru. Premier Orban parę lat temu podobnie to nazywał. Konkluzje RE nie są prawem i o tym stanowi traktat. RE nie jest organem prawodawczym. Trybunał Sprawiedliwości w kilku orzeczeniach, to już jest ustalona linia orzecznicza, mówił, że konkluzje RE nie są prawem i, co więcej, Komisja Europejska może postępować wbrew nim – dodał.

Wyjście z koalicji

Wiemy już, że zarząd Solidarnej Polski będzie dyskutował o pozostaniu w Zjednoczonej Prawicy. Ponoć część polityków chce rozpadu koalicji.

– Zadecyduje o tym prezes Zbigniew Ziobro. Zarząd będzie dyskutował m.in. o pozostaniu w koalicji Zjednoczonej Prawicy, to jest oczywiste pytanie. Są różne racje, za i przeciw. Część osób mówi, żeby wyjść z rządu, że w takim rządzie pytanie czy chcemy być. Niektórzy stawiają pytanie co jest alternatywą, a alternatywą są rządy lewicy i liberałów – dodał wiceminister.

Źródło: Radio Plus

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie