Polityka i Społeczeństwo

Przyspieszone wybory są przesądzone? Gowin wyjaśnia, dlaczego Kaczyński nie ma innego wyjścia

Jarosław Gowin nie ma złudzeń. W 2022 r. znów możemy pójść do urn wyborczych, by wybrać posłów i senatorów. – Uważam, że Jarosław Kaczyński skłania się do tego, by przeprowadzić wybory wiosną przyszłego roku – mówił w rozmowie z “Super Expressem” lider Porozumienia.

Gowin: czekają nas nowe wybory

Przez ostatni rok byłem ministrem gospodarki i wiem, jaki jest stan finansów publicznych. W przyszłym roku da się jeszcze złożyć budżet, ponieważ Komisja Europejska pozwala państwom członkowskim na odejście od tzw. reguły wydatkowej. Mówiąc prościej, pozwala na zwiększanie długu publicznego – powiedział Gowin w rozmowie, jaka została opublikowana przez “Super Express”.

Tyle że, jak dodaje, w 2023 r. sytuacja będzie już o wiele trudniejsza.

Mateusz Morawiecki i inni liderzy PiS wiedzą doskonale, że ich polityka doprowadzi do konieczności głębokich cięć budżetowych. Dlatego uważam, że Jarosław Kaczyński skłania się do tego, by przeprowadzić wybory wiosną przyszłego roku. Gdy prawda o stanie budżetu dotrze do opinii publicznej, PiS nie będzie miał szansy na zwycięstwo w 2023 r. – ocenia szef Porozumienia.

Powrót do PO?

Po odejściu ze Zjednoczonej Prawicy sytuacja polityczna Gowina jest ciężka. Jeśli jego partia wystartuje w wyborach samodzielnie, nie dostanie się raczej do Sejmu.

Gowin nie zamierza jednak raczej wracać do PO, z której to partii odszedł wiele lat temu.  Wiemy to temu, że stwierdził teraz, że “duopol PO-PiS jest niekorzystny dla Polski, pogłębia podziały”. Jednocześnie dodał, że “dziś jest mu równie daleko do PiS i PO”.

– Porozumienie idzie swoja drogą i wierzę, że to droga dobra dla Polski – powiedział.

Zapewne Gowinowcy dołączą więc do Koalicji Polskiej, zastępując w niej niejako Kukiz’15, który to ruch wyraźnie zmierza w objęcia PiS.

Źródło: Super Express

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie