Polityka i Społeczeństwo

Przyspieszone wybory jednak nieuniknione? Znamy możliwy termin!

rząd
Flickr.com/PiS

Najbliższe tygodnie będą dla gabinetu Mateusza Morawieckiego decydujące. W kuluarach sejmowych zaczyna padać data ewentualnych przyspieszonych wyborów.

Głosowanie nad ratyfikacją unijnego funduszu odbudowy będzie miało dla dalszych losów “Zjednoczonej” Prawicy fundamentalne znaczenie. Do tego dochodzą drobne utarczki słowne czy niespodzianki w głosowaniach, które formacja Jarosława Kaczyńskiego przegrywa. W kuluarach sejmowych nikt już nie udaje, że kryzysu w “Zjednoczonej Prawicy” nie ma.

Pojawiają się pytania o przyszłość Zjednoczonej Prawicy. Coraz częściej mówi się o potencjalnych przyspieszonych wyborach. “Hanibne ataki”, “walka na haki” i “kryzys” – te słowa w obozie rządzącym słychać wyraźnie. Wszystko to dzieje się w czasie, kiedy trwa walka z pandemią – informują “Fakty” TVN.

Otoczenie Zbigniewa Ziobry nie daje złapać oddechu premierowi Mateuszowi Morawieckiemu, z kolei Porozumienie musi odpierać atak przypuszczony na prof. Wojciecha Maksymowicza – Oczekujemy wyjaśnień, skąd taki haniebny atak na wybitną postać, jaką jest pan profesor Maksymowicz – mówi Michał Wypij z Porozumienia. Kamil Bortniczuk, buntownik z Porozumienia i zausznik Adama Bielana, opublikował na Twitterze fragment zawiadomienia o popełnieniu przestępstwa.

Ekipa “Faktów” TVN rozmawiała na temat przyspieszonych wyborów z przedstawicielami wszystkich partii. Zgodnie oceniają, że kluczowym momentem dla przyszłości Sejmu będzie finał sporu o unijny fundusz odbudowy. Jeżeli prezes PiS wygra to głosowanie – pomimo sprzeciwu ugrupowania Zbigniewa Ziobry – obóz rządzący przetrwa. Ewntualna porażka otwiera drogę do przyspieszonych wyborów. Najczęściej wymieniany termin to wiosna 2022 roku.

Źródło: Fakty.tvn24.pl

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie