Polityka i Społeczeństwo

Przysłowia Pereiry – internety śmieją się z dziennikarza TVP

Przysłowia Pereiry

Za rządów Prawa i Sprawiedliwości karierę w TVP najłatwiej zrobić osobom, które legitymują się historią pracy dla tzw. “mediów niezależnych”, do których zaliczamy takie marki jak: “Gazeta Polska”, “Fronda”, “Niezależna”, “w Sieci”. Optymalnie, aby dana jednostka nie miała żadnych oporów moralnych i na zamówienie politycznej władzy potrafiła w negatywnym świetle przedstawić każdego, nawet własną matkę. Obowiązkowym elementem CV dziennikarza mediów narodowych jest także zamiłowanie do teorii spiskowych, niechęć do Unii Europejskiej, Platformy Obywatelskiej i wszystkiego tego, co zdaniem obozu IV RP od 1989 r. rozkrada nasz kraj.

Przykładem błyskawicznej kariery dziennikarskiej pod okiem PiS jest Samuel Pereira. Pan Samuel świetnie spełnia powyższe kryteria. Pracował w Gazecie Polskiej Codziennie, pisał dla portalu Niezależna.pl, był również związany z Frondą. Wielokrotnie udowodnił swoje zamiłowanie do teorii spiskowych, był też rzecznikiem stowarzyszenia Solidarni 2010.

W nagrodę za ciężką pracę na froncie walki o prawdę, Pereira został w marcu 2016 roku wiceszefem publicystyki w TVP INFO.

Pereira słynie z tego, że jest bardzo aktywny w mediach społecznościowych. Pana redaktora regularnie można spotkać na Twitterze, gdzie chętnie wdaje się w dyskusje, zarówno ze zwolennikami obozu rządzącego, jak i jego przeciwnikami. Pereira uwielbia szermierkę słowną, trollując nieprzychylnych mu internautów. Niestety wiele wypowiedzi wiceszefa trafia przysłowiową “kulą w płot”, zaś sam Pereira zaskakująco często zalicza wpadki pokazujące, że poprawna polszczyzna jest mu zgoła obca.

W tym tygodniu redaktor Pereira przebił sam siebie. Próbował w zabawny sposób wyśmiać protestującą w Sejmie opozycję. Dziennikarz użył w tekście niewłaściwego związku frazeologicznego i z miejsca stał się ofiarą memów, anegdot i przeróbek.

Jak to mówią: “kto mieczem wojuje, ten od miecza ginie”. Choć zapewne Pereira i to powiedzenie byłby w stanie przekręcić.

Trzeba przyznać, że Pan redaktor ostro dołożył do pieca. W związku z jego radosną twórczością powstał na Facebooku profil: “ ‘Czytam Tweety Samuela Pereiry dla beki”. Gorąco zachęcamy do jego odwiedzenia. Można się zdrowo pośmiać. W końcu śmiech to zdrowie.

W związku z szermierką słowną dziennikarza TVP INFO, zebraliśmy dla was najbardziej zabawne tweety z akcji #PrzysłowiaPereiry. Jak się po raz kolejny okazuje, kreatywność internautów nie zna granic:

Trzeba oddać Panu Redaktorowi szacunek za to, że potrafił przyznać się do błędu. Pokazał nawet dystans, samemu śmiejąc się z własnych wpadek.

Na całe szczęście Pereiry jest w mediach pełno. Kolejne wpadki niechybnie za rogiem…

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie