Polityka i Społeczeństwo

Wicemarszałek apelował o uchylenie uchwały anty-LGBT. Zgadnijcie, co go spotkało. Przypadek?

Wicemarszałek województwa małopolskiego Tomasz Urynowicz został wysłany na natychmiastowy urlop. Czy to przypadek, ze akurat ostatnio apelował, by Małopolska wycofała się z deklaracji anty-LGBT?

Tomasz Urynowicz, związany z Porozumieniem wicemarszałek województwa małopolskiego, złożył do porządku obrad zarządu województwa projekt uchwały dotyczący uchylenia deklaracji sejmiku w sprawie deklaracji „anty-LGBT”. Polityk wiedział, że brnięcie w tę dziwaczną deklarację oznacza szkody dla regionu.

– Dostaliśmy od Komisji Europejskiej tzw. list ostrzegawczy. Dotyczy trzech tematów: negocjacji Regionalnego Programu Operacyjnego, wydatkowania środków i promocji gospodarczej regionu. Nowa perspektywa unijnego wsparcia rozwoju regionu to 2,56 mld euro – powiedział polityk w rozmowie z OKO.press. Jednak rekomendacje wicemarszałka nie zrobiły wrażenia na marszałku województwa, Witoldzie Kozłowskim. Marszałek rozpoczął niespieszne konsultacje. 6 sierpnia poinformował, że będą one kontynuowane w kolejnym tygodniu.

– Dodam, że to realizacja ustaleń Zarządu Województwa Małopolskiego, do których niestety nie stosuje się wicemarszałek Tomasz Urynowicz – napisał na Twitterze, co było czytelnym sygnałem w stronę wicemarszałka.

Urynowicz jednak postanowił nie czekać na efekt przeciągających się konsultacji i złożył wspomniany projekt uchwały dotyczący uchylenia deklaracji sejmiku w sprawie „anty-LGBT”. I spotkała go nagła niespodzianka. Przymusowy urlop z polecenia samego marszałka. Przypadek?

O godz. 13.00 marsz. Kozłowski wręczył mi polecenie wykorzystania zaległego urlopu na podst. przepisów COVID – poinformował na Twitterze Urynowicz. – Pewnie bez związku z moim stanowiskiem – dodał wymownie. Warto zwrócić uwagę, że Urynowicz związany jest z Porozumieniem. Mamy więc kolejną odsłonę konfliktu w obozie władzy…


Źródło: Onet

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie