Polityka i Społeczeństwo

Przyłębska ogłosiła wyrok ws. Adama Bodnara! Co teraz?

Warto zaznaczyć, że skład rozpoznający sprawę budził jego wątpliwości. RPO zwrócił się z wnioskiem o wyłączenie z orzekania Julii Przyłębskiej i Stanisława Piotrowicza. Bodnar miał zastrzeżenia co do ich bezstronności. Z kolei w przypadku Justyna Piskorskiego RPO wskazał, że jest on „nieuprawniony do orzekania w TK”. Wniosek nie został uwzględniony.

Skład orzekający w tej sprawie został ukształtowany z rażącym naruszeniem prawa. Żaden przepis ustawy o TK nie uprawnia do dowolnej zmiany już wyznaczonego składu. Dlatego taka manipulacja składem sędziowskim jest bezprawna. Mając na względzie bezprecedensowy charakter i wagę niniejszej sprawy, Rzecznik przekazuje kopię tego wniosku Prezydentowi RP, Prokuratorowi Generalnemu i Pierwszej Prezes Sądu Najwyższego – napisał Adam Bodnar.

W tym tygodniu Sejm po raz kolejny spróbuje wybrać kandydata na RPO. O stanowisko ubiegają się Bartłomiej Wróblewski z PiS, popierany przez Lewicę Piotr Ikonowicz i kandydat PSL i KO – dr hab. Sławomir Patyra. Wybranego przez Sejm kandydata musi zatwierdzić także Senat.

Źródło: Onet, TVN24


Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie