Polityka i Społeczeństwo

Przykre słowa Janusz Gajosa o Jarosławie Kaczyńskim. Zgadzacie się z nim?

Janusz Gajos o wyborach
YouTube/ Canal Plus Polska

Janusz Gajos podczas swego wystąpienia na Najpiękniejszej Domówce Świata (czyli cyfrowej edycji Pol’and’Rock Festival) mówił dużo  o aktorstwie. Pojawił się też jednak wątek polityczny.

Podzieleni na pół

Mały człowiek jednym ruchem ręki podzielił polskie społeczeństwo na pół. To jest zbrodnia – powiedział znany aktor, nawiązując oczywiście do Jarosława Kaczyńskiego. – Złowieszcze jest mówienie ludziom: “Jest ci źle? Powiem ci dlaczego: ten cię okrada, tamten cię upokarza” – dodał.

Zdaniem Gajosa nadzieją jest jednak obecna opozycja, zwłaszcza Rafał Trzaskowski, był kandydat KO na prezydenta.

Uruchomił mechanizm docierania do ludzi. Życzę mu powodzenia, bo dotarcie do tych, którzy są na nie, to trudne wyzwanie i niewdzięczna praca – mówił o obecnym prezydencie Warszawy.

Msza za miasto Arras

To jednak nie wszystko. Polityczny podtekst pojawił się w wypowiedzi artysty także, kiedy zaczął opowiadać o pracy nad monodramem “Msza za miasto Arras”. Tłumaczył, że zależało mu na tym, aby ten spektakl zaczynał się od opowieści o sprawach z pozoru nieistotnych, które szybko prowadzą jednak do zbrodni.

Gajos nie jest jedynym artystą, który ma negatywne zdanie nt. działań PiS. Znani polscy aktorzy już niejednokrotnie wspierali opozycję krytykowali obecną władzę. W czasie kampanii prezydenckiej Trzaskowskiego wspierała m.in. noblistka Olga Tokarczuk.

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie