Gospodarka Polityka i Społeczeństwo

Przyjęcie “LEX TVN” to nie tylko konflikt z USA. Polsce grozi jeszcze coś równie groźnego

Mec. Piotr Schramm, partner w Kancelarii Gessel, twierdzi, że sprawa “lex TVN” może zakończyć się tym, że Polska będzie musiała zapłacić odszkodowanie grupie Discovery.

Odszkodowanie

Mec. Schramm udzielił wywiadu Business Insider. Portal zapytał go, co może wynikać z “lex TVN”, jeśli przepisy wejdą w życie.

– Wnioskodawcy twierdzą, że chodzi o rodzaj doprecyzowania regulacji umożliwiających efektywne przeciwdziałanie przez Krajową Radę Radiofonii i Telewizji możliwości przejęcia kontroli nad nadawcami RTV przez dowolne podmioty spoza Unii Europejskiej, w tym podmioty z państw stanowiących “istotne zagrożenie dla bezpieczeństwa państwa”. Taka regulacja uderzałaby w interesy Amerykanów, więcej – traktowałaby naszych największych sojuszników (…) jako jednocześnie państwo “stanowiące istotne zagrożenie dla bezpieczeństwa Polski”. Absurd, nie pierwszy i nie ostatni – odparł.

Jego zdaniem obecna sytuacja może się jednak zakończyć tym, że Discovery, właściciel TVN, poda państwo polskie do sądu. Grupie “będzie chodziło o realne odszkodowanie”.

Co gorsza, fundamenty prawne pod taką sprawę istnieją, i to od dawna.


Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie