Polityka i Społeczeństwo

Przyczynili się do zwycięstwa PiS w 2015 roku. Teraz tłumnie odwrócą się od dobrej zmiany?

Łaska wyborców na pstrym koniu jeździ. To powiedzenie jest jeszcze bardziej akuratne w opisywaniu politycznych sympatii wśród młodzieży, która chętnie zmienia zdanie i bywa znacznie bardziej wymagająca niż starsi wyborcy, którzy często od lat głosują na tę samą partię.

Duża popularność w grupie najmłodszych wyborców walnie przyczyniła się do podwójnego sukcesu prawicy w 2015 roku. Zarówno Andrzej Duda, jak i Prawo i Sprawiedliwość w gronie najmłodszych zdeklasowali Platformę Obywatelską, o głosy rywalizując tak naprawdę z ruchem Kukiz’15.

Dlatego też Jarosławowi Kaczyńskiemu i spółce z pewnością zależy na dalszej sympatii ze tych, którzy głosować do Sejmu będą po raz pierwszy lub drugi w swoim życiu. Wygląda jednak na to, że ostatnie zamieszanie wywołane przez premierę filmu braci Siekielskich “Tylko nie mów nikomu” i bardzo nerwowa reakcja ze strony rządu i kościoła przelała u młodzieży czarę goryczy.

Chodzi, między innymi, o wypowiedź prof. Ryszarda Legutko, europosła PiS i kandydata tej partii w nadchodzących wyborach do Parlamentu Europejskiego, który w taki oto sposób zbagatelizował problem pedofilii: “Ponad 80 proc. przypadków owych nadużyć dotyczy chłopców w wieku od 12 tam do 17 lat. To przepraszam bardzo, co to jest za pedofilia?! To nie jest żadna pedofila, to jest pederastia“.

Te słowa padły wczoraj z ust Legutki w wypowiedzi dla Polskiego Radia. Europoseł PiS wydał co prawda oświadczenie, w którym tłumaczy on swoje słowa. Niestety mleko się rozlało.

https://twitter.com/Polityka_wSieci/status/1128974257730588672

Okazuje się bowiem oraz to najpopularniejsze w polskim hasła wyszukiwane pod hasłem w ost 7 dniach.

Czyżby polska młodzież chciała głośno powiedzieć, że planuje głośny wyborczy rozwód z dobrą zmianą? Konsekwencje takiego stanu rzeczy byłby dla Nowogrodzkiej fatalne, z utratą władzy włącznie…

źródło: Twitter

POLUB NAS NA FACEBOOKU

[wpdevart_like_box profile_id=”539688926228188″ connections=”show” width=”600″ height=”200″ header=”big” cover_photo=”show” locale=”pl_PL”]

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie