Polityka i Społeczeństwo

Przezabawny wątek w aferze mailowej! Blady strach, że kibice wyśmieją “rząd PiS, Mateusza i prezesa” na trybunach

Michał Dworczyk znowu będzie miał ból głowy. Tym razem wyciekły wewnętrzne opinie na temat ustawy o bezpieczeństwie imprez masowych. Bano się hejtu na PiS.

Mariusz Chłopik pisze do Mateusza Morawieckiego i Michała Dworczyka prawdopodobnie w październiku 2018 r.

Chłopik od lat jest zawodowo związany z Morawieckim i jednocześnie ze środowiskiem piłkarskim. Pracował jako szef biura Ekstraklasy i gamingu w PKO BP. Był kluczową postacią w projekcie wejścia banku w sponsoring Ekstraklasy. W ujawnionych mailach (rząd ani nie potwierdza, ani nie zaprzecza ich autentyczności) Chłopik ostrzega, że zaostrzenie przepisów w ustawie o imprezach masowych mogą nie spodobać się środowiskom kibicowskim i klubom.

Jestem po spotkaniach z kibicami Legii Warszawa, Śląska Wrocław oraz rozmowami z innymi środowiskami kibicowskimi”. “Obecnie Zieliński proceduje ustawę zaostrzającą kwestię opraw meczowych. Generalnie grozi to wielkim protestem kibiców podczas najbliższej kolejki meczowej (która jest w trakcie wyborów!!!) oraz odwróceniem się od nas środowisk patriotycznych i wyśmiewaniem rządu PiS, Mateusza i prezesa JK na trybunach – pisał.

Kibice (a raczej ich kibolska odnoga) od dawna stanowią nieformalne zaplecze partii Kaczyńskiego

Chłopik słusznie wpadł w panikę. Trochę rzecz jasna też dlatego, że sam ma rozległe kontakty w środowisku kibicowskim, a trochę też z obawy o los jego politycznych mocodawców. Jarosław Kaczyński jest bardzo wrażliwy na swoim punkcie – naprawdę bardzo. Do dziś w okolicach Nowogrodzkiej krążą legendy, że kariera Marcina Mastalerka w partii musiała zostać przerwana, ponieważ młody PR-owiec uwierzył w siebie na tyle, iż demonstracyjnie nie odebrał telefonu od prezesa PiS. Pamiętamy też, jak prezydent Lech Kaczyński odwołał swój udział w szczycie Trójkąta Weimerskiego po tym, gdy jakiś satyryczny szmatławiec zza Odry porównał jego i jego brata do ziemniaków. Masowe wyśmiewanie PiS na piłkarskich stadionach mogłoby być dla partii bardzo bolesne.


Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie