Polityka i Społeczeństwo

Przez tę sprawę PiS może stracić władzę. Sa instrukcje z centrali, jak politycy partii rządzącej mają się z tego tłumaczyć

Jak zrzucić odpowiedzialność?

Póki co obóz rządzący musi łagodzić niezadowolenie, zrzucając odpowiedzialność za inflację na zewnętrzne czynniki. Jak informuje Gazeta.pl, politycy PiS dostali specjalny „brief” z instrukcją, jak wypowiadać się o problemie. Ani słowa o decyzjach szefa NBP Adama Glapińskiego, za to podkreślanie, iż inflacja jest problemem globalnym, że to efekt pandemii i konsekwencja budowy gazociągu Nord Stream 2. Pytanie, czy takie tłumaczenia wystarczą. Jeśli chodzi np. o spory z UE, to PiS może wyborcom wmówić wiele, bo to sprawy abstrakcyjne, których wyborca nie odczuwa tak, jak pustego portfela.

Inflacja tworzy jeszcze jeden problem w obozie władzy – wewnętrzne wojenki. Wzrost cen to pretekst dla Zbigniewa Ziobry, by uderzyć w premiera Mateusza Morawieckiego. Solidarna Polska zarzuca szefowi rzadu, że zgodził się na unijną politykę Zielonego Ładu, co miało doprowadzić do podwyżek cen prądu i ciepła.

Morawiecki zgodził się na Zielony Ład, więc teraz Ziobro będzie z tego korzystał – przyznaje jeden z członków rzadu.

Źródło: Gazeta.pl


Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie