Polityka i Społeczeństwo

Przewodniczący KRRiT podjął decyzję ws. TVN24! Co dalej ze stacją?

Przewodniczący KRRiT wydał zgodę na wpis do rejestru programu TVN24. Decyzja ta zapewnia ciągłość nadawania niezależnie od wyników toczących się obecnie postępowań.

Komunikat w tej sprawie pojawił się na stronie Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji. Jak czytamy, przewodniczący KRRiT Witold Kołodziejski wysłał do do operatorów telewizyjnych zgodę na wpis do rejestru programu „TVN24” na koncesji Discovery Communications Benelux B. V.

Decyzja zapewnia ciągłość nadawania programu „TVN24” również po 26 września 2021 r., niezależnie od wyników toczących się obecnie postępowań – czytamy w komunikacie.

W oświadczeniu dodano, że rejestracja będzie obowiązywała po dokonaniu przez operatorów opłaty za wpis do rejestru w wysokości 113 zł. Postępowanie KRRiT w sprawie przedłużenia koncesji dla TVN trwa od 17 miesięcy. Niedawno TVN24 dostała holenderską koncesję, ale nie rozwiązuje problemu w przypadku przyjęcia przez Sejm Lex TVN.

A tymczasem wciąż ważą się losy tej kontrowersyjnej nowelizacji ustawy o radiofonii i telewizji. Pojawiły się doniesienia, że na weto kontrowersyjnej nowelizacji zdecyduje się Andrzej Duda.

Decyzja prezydenta o „lex TVN” zapadnie prawdopodobnie, gdy poznamy ostateczny kształt ustawy. Do tej ustawy planowane są poprawki zarówno ze strony opozycyjnej strony senackiej, jak i ze strony PiS-u, więc o niczym bym na razie nie przesądzał – przekonywał w rozmowie z Onetem Waldemar Buda, wiceminister Funduszy i Polityki Regionalnej. Z kolei Adam Bielan zapewniał w programie Tłit WP, że obóz władzy nie zmienia zdania w sprawie Lex TVN.

Nie doszło do zmiany naszego stanowiska w tej sprawie. To jest po prostu nieprawda – stwierdził i oświadczył, że gdy projekt wróci do Sejmu, Zjednoczona Prawica będzie głosowała za jego przyjęciem.

Źródło: KRRiT, WP, Onet

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie