Polityka i Społeczeństwo

Przerażenie w PiS. TVPiS wściekle atakuje Trzaskowskiego

TVP atakuje Rafała Trzaskowskiego

Rafał Trzaskowski został oficjalnie przedstawiony jako kandydat KO na prezydenta. Jako rywal Andrzeja Dudy, z marszu wzbudził zainteresowanie TVP. „Wiadomości” opublikowały kontrowersyjny materiał, w którym prezydenta Warszawy nazwano „człowiekiem-usterką”.

„Wiadomości” zainteresowały się Rafałem Trzaskowskim już 14 maja, gdy pojawiły się pierwsze, nieoficjalne informacje o jego kandydaturze. W głównym wydaniu programu informacyjnego TVP ukazał się materiał zatytułowany: „Człowiek-usterka marzy o pałacu”. Niestety, takie zabiegi ze strony Telewizji Publicznej przestały dziwić już dawno.

Politycy KO nie mieli zresztą wątpliwości, że TVP momentalnie weźmie Trzaskowskiego na tapet.

Idziemy się bić. Będą nam utrudniać proces zgłoszenia na każdym kroku. To wiemy. Będzie fala nienawiści w TVP. To wiemy – napisał na Twitterze Cezary Tomczyk.

W czwartkowym, trwającym blisko 5 minut, materiale „Wiadomości” obwiniły Rafała Trzaskowskiego za wszystkie problemy stolicy. Pojawił się między innymi wątek sfer relaksu („niepotrzebnych i niechcianych” – jak wyrokują „Wiadomości”), wsparcia środowisk LGBT czy uzależnienia ceny wywozu śmieci od zużycia wody („od dziś się nie kąpię!” – mówi oburzony przechodzień). Głównym wątkiem była awaria w oczyszczalni ścieków Czajka. W wersji opisanej przez „Wiadomości”, Trzaskowski „nie potrafił załatać śmierdzącego wycieku”, a kryzys udało się pokonać tylko dzięki interwencji rządu.

Skupienie się mediów publicznych na Rafale Trzaskowskim i próba zdyskredytowania go (choćby prześmiewczym pseudonimem) nie dziwi. Podobny mechanizm oglądaliśmy wielokrotnie. Antybohaterem TVP był między innymi marszałek Senatu Tomasz Grodzki. W przyszłości można więc spodziewać się kolejnych podobnych materiałów, a sztab nowego kandydata musi być przygotowany na reakcję.

Trzaskowski powinien mieć stałą grupę do monitorowania TVP i prawników do pisania pozwów w trybie wyborczym – napisał na Twitterze Tomasz Lis.

Warto dodać, że materiał o Trzaskowskim został poprzedzony innym, zatytułowanym: “Opozycja gra na kryzys konstytucyjny”. W narracji TVP zamieszanie wyborcze jest wyłącznie winą opozycji. Nowym wątkiem jest zaś zarzut wobec KO o „niegospodarność”.

Pojawia się też pytanie o niegospodarność, bo wydrukowane już kardy wskutek decyzji polityków Platformy Obywatelskiej trzeba będzie wyrzucić i wydrukować nowe. Zmarnowane zostaną miliony złotych, które mogłyby zasilić szpitale – słyszymy w materiale z 15 maja. Nie ma ani słowa wyjaśnienia, że pakiety wyborcze były drukowane bezprawnie. To właśnie pochopne uruchomienie drukarek spowodowało marnotrastwo. Ale tego z „Wiadomości” się nie dowiemy.

Źródło: WP

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie