Po godzinach

Przemysław Czarnek pisze historię ludzkości od nowa. Sprawdźcie, ile według niego ludzkość ma lat

Przemysław Czarnek pojawił się w porannym programie TVP Info. W czasie wywiadu padły słowa, które sugerują, że szef MEN chce pisać historie ludzkości od nowa. Nauczyciele od tego przedmiotu zadrżeli!

Czarnek i nowa historia świata

Tematem rozmowy był sprawa małżeństwa.

– Małżeństwo to termin, który jest zastany przez nas jeszcze z czasów prawa rzymskiego. Od tysięcy lat oznacza związek kobiety i mężczyzny – mówił w czasie wywiadu minister edukacji i nauki.

Mówiąc o instytucji małżeństwa Czarnek dodał, że “niektórzy nasi bracia PSL-owcy (…) wycofują się ze swoich deklaracji wcześniejszych, ale to jest ich sprawa”.

Potem zrobiło się ciekawiej. Dowiedzieliśmy się, że ludzkość żyje na Ziemi o wiele dłużej, niż dotąd sądziliśmy.

– Natomiast rodzicielstwo oznacza rodziców. Rodzice, to jest to, co zradza potomstwo i czy musimy znów tłumaczyć, że zrodzić potomstwo może tylko kobieta z mężczyzną, a nie mężczyzna z mężczyzną czy kobieta z kobietą? – pytał minister. Jak dodał, że “są to oczywiste sprawy, znane ludziom od miliardów lat”.

Oficjalna historia to ściema?

Przypomnijmy, że Australopitek, czyli człekokształtny ssak, który był pierwszą istotą na Ziemi, która w sporym stopniu przypominała człowieka współczesnego, pojawił się w środowisko ok. 5,5 mln lat temu. 

Skąd więc “miliardy” w wypowiedzi Czarnka? Czy minister posiada jakąś tajemną wiedzę, wprost z teorii spiskowych? A może po prostu nasłuchał się za dużo Macieja Giertycha? Tak, chodzi nam o ojca Romana, który także był aktywnym politykiem.

Kilkanaście lat temu ówczesny europoseł Maciej Giertych postulował w Parlamencie Europejskim usunięcie ze szkół nauczania teorii ewolucji. Zaproponował w zamian naukę o kreacjonizmie, która zakłada, że człowiek powstał dzięki Bogu. Może Czarnek będzie chciał podążyć tym szlakiem?

Źródło: TVP Info, Onet

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie