Polityka i Społeczeństwo

Przemysław Czarnek nie spodziewał się TAKIEJ reakcji Donalda Tuska. “Bardzo się cieszę”

Donald Tusk powiedział, że chętnie spotka się w sądzie z ministrem edukacji Przemysławem Czarnkiem. Chce wysłuchać wyjaśnień polityka PiS na temat tego, co znalazło się w podręczniku do Historii i Teraźniejszości. Chodziło mu zwłaszcza o to, co autor książki, prof. Wojciech Roszkowski, napisał o dzieciach spłodzonych za pomocą metody in vitro.

Tusk o konfrontacji z Czarnkiem

Tusk był gościem w programie “Jeden na jeden” na antenie TVN24. W czasie wywiadu pojawił się temat “zaprzestania naruszania dóbr osobistych”, o co lidera PO poprosił minister edukacji Przemysław Czarnek. Chodzi oczywiście o treści dotyczące “produkcji dzieci” (czyli wspomnianą metodę in vitro), które znalazły się w podręczniku do Historii i Teraźniejszości. Donald Tusk mocno skrytykował za takie sformułowania Czarnka. Ten chce go za to pozwać.

Bardzo się cieszę, że będziemy mogli w sądzie i na argumenty dyskutować o tym, co minister Czarnek i jego współpracownicy zawarli w “podręczniku” do Historii i Teraźniejszości – stwierdził Tusk.

Potem dodał, że powyższe zapisy w podręczniku mocno go poruszyły.

– W czasie moich rządów program in vitro działał bardzo dobrze. Ja znam te dzieci i rodziców. Dlatego podwójnie mnie to oburzyło – tłumaczył.

Podkreśla, że jeśli odzyska władzę, rząd znów będzie finansował in vitro.

Czekam na to, aż oni oddadzą władzę i in vitro znów zacznie finansować państwo, a nie samorządy, które na dłuższą metę i większą skalę nie dadzą sobie z tym rady. Ja się w pełni zaangażuję się w zbieranie podpisów pod ustawą, która pozwoli finansować in vitro przez państwo – obiecał.

Potem pojawił się temat zatrucia Odry.


Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie