Kultura Polityka i Społeczeństwo

Przejmujący, mocny apel Jurka Owsiaka. Te słowa warto sobie wziąć do serca. “Musicie walczyć głosami wyborczymi

Jurek owsiak

Na zakończenie 28. Pol’and’Rock Festivalu Jurek Owsiak powiedział kilka słów do uczestników imprezy. Był to mocny apel. – Macie siłę barykad – bez barykad. Macie siłę karabinów – bez karabinów – mówił.

Apel Owsiaka

Tegoroczny Pol’and’Rock Festival zorganizowano na lotnisku Czaplinek-Broczyno w województwie zachodniopomorskim. Impreza rozpoczęła się 4 sierpnia i trwała do soboty 6 sierpnia. Na zakończenie festiwalu kilka słów do zebranych przekazał Jurek Owsiak. Jego przemówienie można odczytać jako apel nie tylko do uczestników, lecz także wszystkich Polaków.

Owsiak poprosił ze sceny, aby walczyć o „kolorowy, dowcipny, muzyczny i nieco absurdalny świat”.

Wyjedźmy stąd z tą siłą (….) To wy macie siłę. Macie siłę barykad – bez barykad. Macie siłę karabinów – bez karabinów. Macie siłę kuli – bez kuli – zaapelował obrazowo pomysłodawca festiwalu. – Nie bądźcie obojętni na to, co się dzieje obok nas. Głowy do góry. Serca do góry. Energia musi być w was. Musicie walczyć. Nie walczyć na barykadach, walczyć głosami wyborczymi. Walczyć swoją energią tam, gdzie pracujecie, gdzie tworzycie, gdzie coś budujecie. Tak trzeba walczyć – mówił Owsiak.

Jak podkreślił, siła jest potrzebna obecnie, zwłaszcza w obecnych czasach, gdy „w tym mrowisku ktoś próbuje narzucić kierunek jazdy”.

Kiedyś żyłem w dwóch światach. PRL-u i tego, co było po jego upadku. Tamte czasy to czasy absurdu, Barei. Myślałem, że to już nie wróci – powiedział wprost Owsiak. Wyznał też, że jego marzeniem jest Polska, w której „której ludzie się szanują, potrafią przytulić się w przyjaźni”.


Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie