Polityka i Społeczeństwo

Przejmujący apel ludzi kultury i biskupa. Chodzi o pomoc dla migrantów [WIDEO]

Jesteśmy za utrzymaniem szczelności granic. Ale apelujemy o wpuszczenie na stałe do strefy stanu wyjątkowego służb medycznych i pomocy humanitarnej – apelują polscy artyści.

Polscy artyści apelują o pomoc dla imigrantów

– Pierwszy raz zebraliśmy się razem w takim składzie! Ludzie kultury i Kościoła, ludzie o różnych profesjach i poglądach zebraliśmy się, by zaapelować o pomoc – post o takiej treści pojawił się na profilach w mediach społecznościowych wielu artystów i ludzi kultury. Do wpisy dołączali krótki, ale przejmujący filmik z apelem w sprawie migrantów.

W nagraniu wzięli udział m.in. Maria Dębska, Tomasz Kot, Jerzy Stuhr, Dawid Podsiadło, Martyna Wojciechowska, Magdalena Różczka i biskup Rafał Markowski. Każdy miał do przekazania część apelu w sprawie migrantów, który zaczyna się i kończy zdaniem: “Nikt nie zasługuje na śmierć w lesie”.

– Człowieczeństwo nie ma nic wspólnego z barwami politycznymi. Kiedy pod naszym domem umiera człowiek z zimna i głodu, po prostu musimy mu pomóc. Tego byliśmy uczeni od dziecka w domu, w szkole, w kościele. Dlatego w czasie Wigilii przy stole jest jedno wolne miejsce. Z tego zawsze byliśmy dumni, niezależnie od przekonań.

Na polskiej granicy trwa kryzys humanitarny. Białoruski reżim zwabił tysiące ludzi w pułapkę. W tych warunkach skazani są na umieranie. Jesteśmy za utrzymaniem szczelności granic. Ale apelujemy o wpuszczenie na stałe do strefy stanu wyjątkowego służb medycznych i pomocy humanitarnej. Nikt nie zasługuje na śmierć w lesie

– brzmi treść apelu. Spot został wyreżyserowany przez przez Jana Holoubka, w produkcji pomógł Adam Sokołowski i Trust Partners. Powstała też anglojęzyczna wersja filmu.

Kryzys imigracyjny

Na granicy polsko-białoruskiej trwa kryzys. Migranci, których do Europy sprowadził Aleksander Łukaszeko, chcą przedostać się na teren Polski. Stamtąd planują podróż do Niemiec. Polskie służby starają się ich nie wpuszczać. Zdaniem ekspertów mamy do czynienia z wojną hybrydową.

Źródło: Instagram

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie