Gospodarka

Przedsiębiorcy nie próżnują. Zanim Niedzielski ogłosił lockdown, oni już mieli kreatywne pomysły, jak go obejść

Shutterstock

Rząd nałożył wczoraj obostrzenia na całą Polskę. Biznes nie zasypia gruszek w popiele i już ma pomysły, jak obejść restrykcje.

Rząd został zaalarmowany wczoraj statystykami zakażeń, które pokazały ponad 25 tys. nowych przypadków. W trybie pilnym zebrał się Rządowy Zespół Zarządzania Kryzysowego i popołudniu na całą Polskę zostały nałożone obostrzenia, które będą obowiązywały od soboty. Zamknięte są galerie handlowe, baseny, teatry czy kina.

Biznes jednak nie zasypuje gruszek w popiele i ma już pomysły, jak obejść covidowe restrykcje.

Sklepy w województwach objętych lockdownem rozszerzyły w ostatnich dniach swoją działalność o usługi, które mogą być świadczone mimo zamknięcia. I tak, w sklepach z dodatkami do domu pojawia się np. specjalny dział dla zwierząt (te sklepy mogą być otwarte w czasie lockdownu) lub punkt usługowy – minipralnia czy drogeria – pisze “Rzeczpospolita”.

Na tym jednak nie kończy się kreatywność lockdownowo-biznesowa. Z informacji “Rzeczpospolitej” wynika, że w solariach powstają gabinety terapii światłem, a centrach fitness siłownie, pomagające przygotować się do współzawodnictwa sportowego osobom z licencjami uprawniającymi do ćwiczeń. Warunkiem jest tutaj dezynfekcja urządzeń i zachowanie odstępu.

To jest ciąg dalszy upadku autorytetu państwa i odbywa się to na jego własne życzenie. Zimą górskie pensjonaty sprzedawały miejsca parkingowe lub organizowały turnieje szachowe, aby obejść restrykcje. Sądy administracyjne, a ostatnio nawet Sąd Najwyższy, orzekają niekonstytucyjność nakładanych rok temu obostrzeń. Rząd zamykał działalność gospodarczą i ograniczał prawa obywateli rozporządzeniami, a nie w drodze ustawy. Rządzący sami sobie zgotowali ten los.

Źródło Rzeczpospolita.pl

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Bartosz Wiciński

Najstarsi górale nie pamiętają od kiedy zaprząta sobie głowę polityką. Kronikarze podają datę pokrywającą się z aferą Rywina, ale wciąż trwa o to spór. Od dziecka lubił zapach porannych gazet w domu i tak mu zostało do dzisiaj. Interesuje się geografią i nie smakują mu karpie.

Media Tygodnia
Ładowanie