Polityka i Społeczeństwo

Propagandę rządową przepłaciliśmy kolejny chaos. Bałagan po majówkowych szczepieniach

koronawirus
Flickr.com/KPRM

Rząd odtrąbił sukces akcji “Zaszczep się w majówkę”. Oczywiście nie dopracowano szczegółów całego przedsięwzięcia i wychodzą niedoróbki.

Przed majowym weekendem, rząd zapowiedział, że każda osoba posiadająca e-skierowanie, będzie mogła się zaszczepić w jednym z mobilnych punktów rozlokowanych w miastach wojewódzkich. Sobota, niedziela oraz poniedziałek upłynęły w mediach na obrazkach stojących wężykiem obywateli. Niektórzy w środku nocy ustawiali się w kolejce, aby być pewnym zaszczepienia. Chętni otrzymywali jednodawkowy preparat firmy Johnson&Johnson.

Oczywiście cała akcja była rozgrywana propagandowo. Ten rząd już zdążył wszystkich przywyczaić do dziurawej legislacji, kilkukrotnego poprawiania ustaw, ogłaszania końca pandemii, wyrzucenia w błoto 70 mln zł na organizację wyborów widmo, zakup trefnych maseczek czy respiratorów od handlarza bronią. Co łączy te wszystkie wątki? Sukces. Ogłoszony sukces rządu. Majówkowa akcja to też sukces i kto by się tam przejmował zablokowanymi terminami szczepień.

Po majówkowej akcji szczepień przeciwko Covid-19 zmarnować się może wiele tysięcy terminów szczepień: zablokowane zostały bowiem terminy przyznane już wcześniej tym osobom, które ostatecznie przyjęły w weekend w mobilnych punktach preparat Johnson & Johnson, więc na wyznaczonych im wcześniej wizytach się nie pojawiąinformuje RMF FM.

Okazuje się, że system nie jest dopracowany i wychodzą niedoróbki. Zaszczepieni nie mogą “uwolnić” zarezerwowanych terminów telefonicznie ani przez internet. Muszą się osobiście zgłosić do punktu szczepień i anulować wizytę. Jak pisze RMF FM, preparat Johnson & Johnson przyjęło w całym kraju ponad 50 tysięcy ludzi. Gdyby tylko co 10. osoba miała już wcześniej umówione szczepienie – oznaczałoby to zablokowanie 5-6 tysięcy terminów.

Źródło RMF FM

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie