Polityka i Społeczeństwo

Prokuratura podjęła decyzję ws. Romana Giertycha! Będzie areszt?

Roman Giertych został zatrzymany w czwartek przez CBA. Sprawa wywołała spore poruszenie w środowisku adwokackim. Jest decyzja prokuratury.

Roman Giertych został zatrzymany przez CBA w czwartek. W trakcie przeszukiwania przez agentów mieszkania mecenasa, ten zasłabł i stracił przytomność. Został przetransportowany do szpitala w Otwocku, a potem do jednej z warszawskich placówek. Żona Giertycha informowała, że stan jego zdrowia jest „poważny, zagrażający życiu”.

Roman Giertych, Ryszard K. oraz 8 innych osób otrzymało zarzuty dotyczące przywłaszczenia i wyprowadzenia w latach 2010-2014 ze spółki deweloperskiej kwoty ok. 92 mln zł. Zarzuty dotyczą przywłaszczenia środków spółki Polnord oraz wyrządzenia spółce szkody majątkowej w wielkich rozmiarach, a także prania brudnych pieniędzy.

Prokuratura Regionalna w Poznaniu po rozpoczęciu czynności procesowych z udziałem Romana G. złożyła wniosek o poręczenie majątkowe w wysokości 5 mln zł i zawieszenie w czynnościach adwokata. Poznańska prokuratura wniosła również o zakaz opuszczania kraju oraz dozór policyjny. Nie zastosowano aresztu tymczasowego – informuje Onet.pl

Źródło Onet.pl

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie