Polityka i Społeczeństwo

Prokuratura nie zgadza się z twierdzeniem, że Andrzej Duda jest “debilem”. Za te słowa pisarzowi grożą trzy lata więzienia

Pisarzowi Jakubowi Żulczykowi grozi kara nawet do trzech lat więzienia. Wszystko za krytykę prezydenta Andrzeja Dudy w dosadnych słowach.

Jakub Żulczyk, autor między innymi głośnej powieści „Ślepnąć od świateł”, nie gryzł się w język, gdy komentował sprawę prezydenckich „gratulacji” dla Joego Bidena po wygranych przez niego wyborach. Przypomnijmy – gdy amerykańskie media poinformowały, że Biden zdobył wystarczającą liczbę głosów elektorskich i tym samym został nowym prezydentem USA, z całego świata popłynęły dla niego gratulacje. Andrzej Duda zdobył się jednak tylko na dziwną notkę, w której gratulował nie zwycięstwa, a „udanej kampanii”.

Gratuluję Joemu Bidenowi udanej kampanii prezydenckiej. W oczekiwaniu na nominację Kolegium Elektorów, Polska jest zdeterminowana, aby utrzymać wysoki poziom relacji z USA. Strategiczne partnerstwo dla jeszcze silniejszego sojuszu – napisał wówczas polski prezydent. Ostatecznie na oficjalny list gratulacyjny od Dudy Biden musiał czekać do połowy grudnia.

Andrzej Duda, prezydent Polski, napisał na Twitterze, że czeka na nominację Joe Bidena, prezydenta-elekta USA, przez…

Opublikowany przez Jakuba Żulczyka Sobota, 7 listopada 2020

Ten dziwny manewr polskiego prezydenta spotkał się z falą krytyki. A pośród krytykujących znalazł się właśnie Jakub Żulczyk. Na swoje nieszczęście we wpisie w mediach społecznościowych nazwał Andrzeja Dudę „debilem”. I zawiadomiona przez osobę prywatną prokuratura zainteresowała się tą sprawą. Żulczykowi zarzucono „popełnienie czynu polegającego na publicznym znieważeniu”. Teraz Żulczykowi grozi kara nawet do trzech lat pozbawienia wolności.


Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie