Polityka i Społeczeństwo

Prokuratorzy nie chcą się uczyć w szkole Rydzyka? “Liczne rezygnacje uczestników”

5 lat temu uczelnia ojca Tadeusza Rydzyka wygrała konkurs na organizację szkoleń medialnych dla prokuratorów. Śledczy się buntują.

5 lat temu uczelnia księdza Tadeusza Rydzyka – Wyższa Szkoła Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu (WSKSiM) – wygrała konkurs na “Opracowanie i wdrożenie programów szkoleń medialnych dla pracowników sądów i prokuratury”. Umowa między Ministerstwem Sprawiedliwości i szkołą opiewała na kwotę 3 mln zł. To pieniądze z unijnego Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój (POWER).

Pierwszy bunt

Szkolenia organizowane przez WSKSiM są zatytułowane “Podniesienie kompetencji komunikacyjnych – szkolenie dla prokuratorów i asesorów prokuratorskich”. Najpierw szkolono rzeczników prasowych, a potem prokuratorów funkcyjnych, a teraz przyszła kolej na szeregowych śledczych.

Rok temu doszło do pierwszych buntów wśród prokuratorów. – Ludzie patrzą przez pryzmat, jaka uczelnia prowadzi szkolenia i dlatego nie chcą uczestniczyć. Nie ma co ukrywać, to szkolenie jest kontestowane – mówił “Gazecie Wyborczej” jeden z krakowskich śledczych. Szefostwo Prokuratury Okręgowej w Krakowie rozesłało pisma do prokuratur rejonowych w którym przypominało, że w szkoleniu “powinni uczestniczyć wszyscy prokuratorzy i asesorzy”.

Powtórka z rozrywki

Jak informuje Radio Zet, sytuacja w tym roku się powtarza. – Prokuratorzy nie chcą się uczyć w Wyższej Szkole Kultury Społecznej i Medialnej o. Tadeusza Rydzyka. Prokuratura Krajowa napomina więc prokuratorów regionalnych, że w przypadku rezygnacji uczestnika, należy wskazać na jego miejsce innego prokuratora – pisze stacja.

Dziennikarz Radia Zet dotarł do treści pisma wystosowanego przez Agatę Gałuszkę-Górską, zastępczynię Prokuratora Krajowego Bogdana Święczkowskiego. – Realizację szkoleń utrudniają liczne rezygnacje uczestników, które nasiliły się w ciągu ostatniego miesiąca. Często następują one w tygodniu poprzedzającym szkolenie, co uniemożliwia rekrutację nowych uczestników – pisze Gałuszka-Górska.

Źródło: Radio Zet

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Bartosz Wiciński

Najstarsi górale nie pamiętają od kiedy zaprząta sobie głowę polityką. Kronikarze podają datę pokrywającą się z aferą Rywina, ale wciąż trwa o to spór. Od dziecka lubił zapach porannych gazet w domu i tak mu zostało do dzisiaj. Interesuje się geografią i nie smakują mu karpie.

Media Tygodnia
Ładowanie