Polityka i Społeczeństwo

Prokuratorzy nie chcą się uczyć w szkole Rydzyka? “Liczne rezygnacje uczestników”

5 lat temu uczelnia ojca Tadeusza Rydzyka wygrała konkurs na organizację szkoleń medialnych dla prokuratorów. Śledczy się buntują.

5 lat temu uczelnia księdza Tadeusza Rydzyka – Wyższa Szkoła Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu (WSKSiM) – wygrała konkurs na “Opracowanie i wdrożenie programów szkoleń medialnych dla pracowników sądów i prokuratury”. Umowa między Ministerstwem Sprawiedliwości i szkołą opiewała na kwotę 3 mln zł. To pieniądze z unijnego Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój (POWER).

Pierwszy bunt

Szkolenia organizowane przez WSKSiM są zatytułowane “Podniesienie kompetencji komunikacyjnych – szkolenie dla prokuratorów i asesorów prokuratorskich”.

Najpierw szkolono rzeczników prasowych, a potem prokuratorów funkcyjnych, a teraz przyszła kolej na szeregowych śledczych.

Rok temu doszło do pierwszych buntów wśród prokuratorów. – Ludzie patrzą przez pryzmat, jaka uczelnia prowadzi szkolenia i dlatego nie chcą uczestniczyć. Nie ma co ukrywać, to szkolenie jest kontestowane – mówił “Gazecie Wyborczej” jeden z krakowskich śledczych. Szefostwo Prokuratury Okręgowej w Krakowie rozesłało pisma do prokuratur rejonowych w którym przypominało, że w szkoleniu “powinni uczestniczyć wszyscy prokuratorzy i asesorzy”.

Powtórka z rozrywki

Jak informuje Radio Zet, sytuacja w tym roku się powtarza. – Prokuratorzy nie chcą się uczyć w Wyższej Szkole Kultury Społecznej i Medialnej o. Tadeusza Rydzyka. Prokuratura Krajowa napomina więc prokuratorów regionalnych, że w przypadku rezygnacji uczestnika, należy wskazać na jego miejsce innego prokuratora – pisze stacja.

Dziennikarz Radia Zet dotarł do treści pisma wystosowanego przez Agatę Gałuszkę-Górską, zastępczynię Prokuratora Krajowego Bogdana Święczkowskiego. – Realizację szkoleń utrudniają liczne rezygnacje uczestników, które nasiliły się w ciągu ostatniego miesiąca. Często następują one w tygodniu poprzedzającym szkolenie, co uniemożliwia rekrutację nowych uczestników – pisze Gałuszka-Górska.

Źródło: Radio Zet

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie