Gospodarka

Program 500 Plus do likwidacji? Kaczyński się wściekł i chce zmian

Flickr.com/PiS

Program 500+ miał jasny cel. Chodziło o nakłonienie Polaków do płodzenia dzieci. Efekt? Raczej słaby. Nadal mamy problem dot. trendu demograficznego. Czy więc PiS anuluje wypłaty 500 zł dla osób z własnymi pociechami?

500+ nie miało sensu?

Oczywiście programy pokroju 500+ istnieją i w innych krajach. Założenie jest ciekawe: odpowiedzialni rodzice mogą oszczędzać pieniądze na start dziecka w dorosłość albo już teraz inwestować w jego edukacje. Tyle że w praktyce pieniądze były chyba nierzadko wydawane np. na konsumpcję czy zakup samochodu dla rodziców. Efektem było sztuczne napędzenie koniunktury i tym samym wyższa inflacja.

Teraz jest jeszcze gorzej. 500+ pożerają właśnie rosnące ceny produktów i usług. Do tego powróciły głosy mówiące, że należy wprowadzić próg dochodowy po to, by świadczenie dostawali tylko najubożsi, a nie osoby zamożne.

Jak donosi se.pl, ponoć prezes PiS Jarosław Kaczyński nie jest zadowolony z efektów, jakie przynosi program 500+. Naciska, by powstał nowy program, który zmieni niekorzystny dla nas trend demograficzny. O co konkretnie chodzi?


Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Jacek Walewski

Dziennikarz. Na stałe współpracuje z portalami Crowd Media, Comparic i Bitcoin.pl. Jego artykuły publikują też Polsat News i Interia. W latach 2017 - 2018 asystent społeczny posłanki Mirosławy Nykiel, wiceprzewodniczącej Komisji ds. Gospodarki.

Media Tygodnia
Ładowanie