Polityka i Społeczeństwo

Profil na Facebooku kryterium dostępu do Pierwszej Komunii Świętej. Ksiądz posunął się za daleko

Internet na dobre rozgościł się w parafiach. Mnożą się przypadki, gdy księża przeglądają profile wiernych na Facebooku i im grożą.

Za publikowanie na Facebooku postów na temat demonstracji Strajku Kobiet, 14 latek z Krapkowic był nachodzony i straszony przez policję. Podobną taktykę działania przyjęli księża. W Ropczycy Polskiej uczniowie są szantażowani przez proboszcza, który każe im usuwać treści, związane ze “Strajkiem Kobiet”, umieszczane na Facebooku.

Dopiero po skasowaniu informacji jakie nie podobają się proboszczowi, dzieci będą mogły przystąpić do sakramentu bierzmowania. Do tego muszą podpisać “lojalkę”.

W Ropczycy uczniowie podpisują “lojalki”, a w Mławie ksiądz inwigiluje rodziców.

W Mławie zrobiło się głośno o tym, że w kościele parafii MBKP ksiądz miał przyznać, że przeglądał Facebook-owe profile rodziców dzieci przystępujących do komunii świętej. Zdaniem Czytelników ksiądz oświadczył, że tylko kilkoro dzieci powinien dopuścić do komunii świętej – informuje NaszaMlawa.pl

Portal poprosił o komentarz płocką diecezję. Dr Elżbieta Grzybowska, rzeczniczka prasowa, podziękowała za sygnał dotyczący sytuacji w parafii pw. Matki Bożej Królowej Polski i zapewniła, że sprawa będzie wyjaśniana – Przygotowanie do sakramentu Pierwszej Komunii Świętej powinno przebiegać w dobrej atmosferze oraz wzajemnej współpracy, dlatego jest nam przykro z powodu zamieszania – cytuje rzeczniczkę NaszaMlawa.pl

Źródło NaszaMlawa.pl

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie