Polityka i Społeczeństwo

Profesjonalizm, kompleksowa analiza, racjonalne pomysły. Czego dowiedzieliśmy się na konferencji Budki i Trzaskowskiego?

PO
Flickr.com/PO

Przewodniczący PO Borys Budka i prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski stanęli na wysokości zadania. W trwającym ok. 30 minut evencie zdążyli zawrzeć meritum oferty ich środowiska politycznego dla Polaków oraz dla środowisk opozycyjnych wobec władzy Prawa i Sprawiedliwości.

Koalicja276 to pomysł na szybkie i sprawne uporanie się z problemami kraju, które nowa władza odziedziczy po rządach Prawa i Sprawiedliwości. Borys Budka i Rafał Trzaskowski przedstawili całościowy obraz rzeczywistości i posłużyli się przy tym danymi analityczni zewnętrznych ośrodków badawczych. Z danymi się nie dyskutuje – to twarde fakty.

Obaj panowie zapowiedzieli przebudowę telewizji publicznej, powołanie nowej – zgodnej z zasadami niezawisłości – Krajowej Rady Sądownictwa oraz stworzenie nowego Trybunału Konstytucyjnego, odpolitycznienie prokuratury i Sądu Najwyższego.

Ważniejsze jednak wydaje się zwrócenie uwagi na liczbę zgonów Polaków z powodu nieudolności rządzących i niewydolnością stworzonego przez nich przez 5 lat systemu i wzrost deficytu sektora finansów publicznych.

Reakcja przedstawicieli Lewicy, PSL oraz Szymona Hołowni pokaże, czy są wystarczająco dojrzali. Czy przyjmą ofertę Budki i Trzaskowskiego życzliwie, czy będą stroić fochy, obrażać się i stawiać absurdalne warunki współpracy, aby ostatecznie do współpracy nie doszło.

Warto wyjść poza zużyte dogmaty prawicy czy lewicy i spróbować skupić się na usprawnianiu konkretnych segmentów państwa i rozwiązywaniu problemów poszczególnych grup społecznych. Ważnym atutem może być silna pozycja Platformy Obywatelskiej we wspólnotach lokalnych.

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie