Polityka i Społeczeństwo

Prof. Horban tłumaczy swoje zachowanie i uderza w Barbarę Nowak. “Nie ma o tym pojęcia”

fot. Grzegorz Krzyżewski/Flickr.com

Profesor Andrzej Horban odniósł się w RMF FM do sprawy Barbary Nowak. W opinii członka Rady Medycznej przy premierze, małopolska kurator oświaty powinna zostać “kompletnie i totalnie” zdymisjonowana.

We wtorek “Gazeta Wyborcza” doniosła o blokowaniu przez prof. Andrzeja Horbana publikacji oświadczenia, w którym eksperci domagali się dymisji Barbary Nowak w związku z jej wypowiedziami na temat szczepień. – Proponował w nim drobne poprawki, które odebraliśmy jako celową obstrukcję – poinformował jeden z członków rady.

W środę prof. Horban skomentował prasowe doniesienia na antenie RMF FM. – Prawda jest niesłychanie prozaiczna. Tekst ja napisałem w niedzielę rano. O siódmej wsiadłem do samochodu i wracałem z urlopu. Zajęło to kilkadziesiąt godzin, bo daleko. Potem trwała dyskusja nad cyzelowaniem słów – wyjaśniał.

Horban nie zostawił suchej nitki na Barbarze Nowak, która szczepienia nazwała “eksperymentem”. – Barbara Nowak powinna zostać zdymisjonowana kompletnie i totalnie. Nie powinna się zajmować medycyną, bo nie ma o tym pojęcia – stwierdził.

– Szczepienia mają podstawową rolę w zapobieganiu ciężkiej chorobie. Jeśli ktoś się wypowiada na temat szczepień negatywnie, podważa politykę państwa. Jeśli ktoś to podważa, nie powinna pełnić funkcji publicznych. To opinia Rady, którą podtrzymujemy – dodał Horban.

Źródło: Onet

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie