Polityka i Społeczeństwo

Prof. Grodzki wściekły na Dudę. “Prawdopodobieństwo postawienia prezydenta przed Trybunałem Stanu jest bardzo wysokie”

Flickr.com/Senat RP

Marszałek Senatu w wywiadzie dla RMF FM odniósł się do podpisania ustawy represyjnej przez Andrzeja Dudę. – Jeśli zostanie udowodnione panu prezydentowi złamanie konstytucji, (…) to prawdopodobieństwo postawienia Andrzeja Dudy przed Trybunałem Stanu jest bardzo wysokie – ocenił Tomasz Grodzki. Prezydent podpisał ustawę represyjną, która nie tylko uderza w niezależność sądów i podstawy ustroju, ale też rujnuje stosunki z demokratycznymi państwami i stwarza duże zagrożenie dla całej Polski.

Wszystkie nasze wysiłki: Komisja Wenecka, międzynarodowe i krajowe konsultacje eksperckie, moja rozmowa u pana prezydenta, rozmowa szefów partii sejmowych, jak widać nie przyniosły rezultatów – ze smutkiem stwierdził Marszałek Senatu. Przez 30 dni Senat pracował nad ustawą.

Opozycja zrobiła wszystko co mogła by ustrzec Polskę z jednej strony przed utratą suwerenności narodu, który może stać się tylko przedmiotem zarządzania przez partię i z drugiej – przed sankcjami, które też odczują przede wszystkim obywatele.

– Konsekwencje tego ruchu będą poważne – ocenił Tomasz Grodzki. – Sądzę, że jeśli zostanie udowodnione panu prezydentowi złamanie konstytucji, a nawet jego nauczyciel twierdzi, że zdarzyło mu się to bodajże siedem razy, to prawdopodobieństwo postawienia prezydenta przed Trybunałem Stanu jest bardzo wysokie powiedział dziennikarzom RMF FM.

Pomimo niewybrednych ataków na Grodzkiego ze strony rządowych mediów, to właśnie Marszałek Senatu starał się uspokoić ton dyskusji o ustawie destabilizującej wymiar sprawiedliwości. Rozmawiał ze stroną rządową i przede wszystkim ekspertami, pokazując, że problem jest dyskusyjny merytorycznie. Tymczasem rządowe media przedstawiają go ideologicznie, jako “bolszewicką” walkę ze znienawidzonymi elitami.

źródło: wp.pl

Fot.: Flickr.com/Senat RP

POLUB NAS NA FACEBOOKU

[wpdevart_like_box profile_id=”539688926228188″ connections=”show” width=”600″ height=”220″ header=”big” cover_photo=”show” locale=”pl_PL”]

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie