Polityka i Społeczeństwo

Prezydent USA zaskoczył. Po tej deklaracji antyszczepionkowcy znienawidzą Bidena

Joe Biden przekazał, że USA zakupią i przekażą aż 500 milionów dawek szczepionki Pfizer dla 92 krajów w ramach systemu COVAX.

Biden: …i szczepionki na wszystkich!

– Ogłaszam, że Stany Zjednoczone przekażą pół miliarda nowych szczepionek Pfizer 92 krajom o niskim i średnim dochodzie. Te szczepionki firmy Pfizer uratują miliony istnień ludzkich na całym świecie i będą produkowane dzięki sile amerykańskich fabryk – powiedział podczas konferencji prasowej prezydent USA.

Wiemy, że szczepionki zaczną być wysyłane w sierpniu.

Do końca tego roku wysłane ma zostać 200 mln dawek, zaś w przyszłym – 300 mln.

Nasza administracja zdecydowanie zareagowała na pandemię koronawirusa, której obecnie przewodzimy. W Stanach Zjednoczonych liczba nowych przypadków zakażenia spadła o 90 proc., liczba zgonów spadła o 85 proc. Szczepionki są bezpłatne i łatwo dostępne – mówił dalej Biden. – Gdy kolejne dni w naszym kraju stają się jaśniejsze, USA koncentrują się na zakończeniu pandemii na całym świecie. To właściwy ruch, bo zakończenie COVID-19 leży w naszym interesie narodowym, bo przecież wirus nie zna granic – dodał.

Biden na G-7

Przypomnijmy, że Biden bierze udział w tegorocznym szczycie państw G-7. Wcześniej spotkał się już z premierem Borisem Johnsonem. Stwierdził, że on i szef brytyjskiego rządu “mają wiele wspólnego“. Spotkanie przebiegło raczej w pogodnej atmosferze.

– Miło było poznać twoją żonę, Boris. Powiedziałem mu, że oboje pobraliśmy się powyżej naszych możliwości – żartował Biden.

– Nie zamierzam temu zaprzeczać – odparł Johnson. Jak wiadomo przed kilkoma dniami poślubił swoją partnerkę Carrie Symonds.

Obaj politycy podpisali “nową Kartę Atlantycką”. Chodzi o ściślejszą współpracę pomiędzy obydwoma krajami w celu budowy “bardziej pokojowego i bardziej dostatniego świata”.

To nie koniec tournée Bidena. 16 czerwca spotka się w Szwajcarii z prezydentem Rosji Władimirem Putinem. Wszystkie spotkania złożą się na jego pierwszą zagraniczną podróż jako prezydenta USA.

Co istotne, Biden nie odwiedzi Polski. Pokazuje to, że elity z Waszyngtonu zaczęły traktować nas jak mniej ważnych partnerów, co źle wróży na przyszłość.

Źródło: wp.pl

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie