Polityka i społeczeństwo

Prezydent Sosnowca wygrał internet. Takiej reklamy miasta jeszcze nie było

fot.FB

Najgorsze, co może się stać dla Prawa i Sprawiedliwości, to przeniesienie wątków afery z budową dwóch wieżowców K-Towers przez spółkę Srebrna do życia codziennego, do programów śniadaniowych, programów rozrywkowych czy do reklam, które każdy z nas może zobaczyć. Ekipa rządząca robi, co może, by tę sprawę zbagatelizować, a Polacy jak najszybciej o jej szczegółach zapomnieli i nie wiązali skandalicznych praktyk używania władzy do prywatnych biznesów z partią władzy. W przeciwnym wypadku moc oddziaływania afery na notowania Prawa i Sprawiedliwości zostanie rozciągnięta w czasie, co może mieć niebagatelne znaczenie w wyborach parlamentarnych, gdzie liczyć się będzie każdy procent poparcia.

 

 

O tym, że to wcale nie będzie takie łatwe, pokazuje świetna reklama, którą przygotował prezydent Sosnowca z Platformy Obywatelskiej Arkadiusz Chęciński. Postanowił on bowiem wykorzystać nadarzającą się okazję i zachęcić inwestorów do skorzystania z jego oferty zachęcającej do zakupu 4 hektarów gruntów, które przykładowo można wykorzystać właśnie do budowy wieżowców.

 

 

“Wybuduj sobie wieżowiec w Sosnowcu. Srebrny, złoty, jaki chcesz. *Zgoda prezesa niewymagana” – zachęca prezydent Sosnowca.

Jak pisze dziś lokalna Gazeta Wyborcza, Rafał Łysy, rzecznik Urzędu Miasta mówi, że wpis pojawił się, ponieważ urzędnikom zależy na tym, aby działka, która przylega do centrum, znalazła dobrego nabywcę. – Rzadko się zdarza, że na sprzedaż jest tak duża działka w tej okolicy – podkreśla Rafał Łysy.

Nietrudno zauważyć ewidentne nawiązanie do sprawy Geralda Birgfellnera, który uważa, że został oszukany przez prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego, bowiem mimo wykonania dokumentacji słynnej inwestycji przy ul. Srebrnej 16, nie otrzymał za nie umówionego wynagrodzenia. Z reklamy prezydenta Chęcińskiego wynika, że potencjalnym inwestorom w Sosnowcu metoda “na prezesa” nie grozi, a zakup nieruchomości nie jest obarczony żadnym politycznym ryzykiem, co jak wiemy z tzw. “taśm Kaczyńskiego”, miało miejsce w Warszawie.

Źródło: GW

Fot. FB

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.

Media Tygodnia

Ładowanie