Polityka i Społeczeństwo Wybory 2020

Prezydent i premier z jednej partii? Polacy już wyrobili sobie na ten temat zdanie [SONDAŻ]

Flickr.com/Kancelaria Premiera

48 proc. Polaków jest zdania, że premier i prezydent nie powinni pochodzić z tej samej opcji politycznej. Tak wynika z najnowszego sondażu United Surveys dla „Dziennika Gazety Prawnej” i RMF FM.

Niemal połowa Polaków jest przeciwna temu, by dwie najważniejsze osoby w państwie (przy założeniu, że nikt nad nimi nie stoi…) wywodziły się z tej samej partii. Takiego zdania jest 48 proc. ankietowanych. 33 proc. uważa, że taki układ jest dobry, natomiast 19 proc. – więc wcale nie taka garstka ludzi – nie ma na ten temat zdania…

Czy to zaskakujący wynik? Odnosząc ten sondaż do ostatnich lat polskiej polityki – zdecydowanie nie. Andrzej Duda jako prezydent, na fotelu premiera Beata Szydło bądź Mateusz Morawiecki – cóż, można się zniechęcić do takiego, a nie innego politycznego pochodzenia najważniejszych osób w państwie.

To samo pytanie zostało zadane wyborcom Andrzeja Dudy i Rafała Trzaskowskie. I tu opinie są skrajnie inne. Według 64 proc. głosujących na Dudę uważa, że premier i prezydent z tej samej opcji to dobre rozwiązania. Natomiast aż 83 proc. zwolenników Trzaskowskiego jest przeciwnego zdania.

Źródło:RMF FM

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie