Polityka i Społeczeństwo

Prezydent Duda ujawnił datę wyborów parlamentarnych. Wiadomo już, kiedy pójdziemy do urn

Prezydent Andrzej Duda był dziś gościem programu “Wydarzenia i Opinie” na antenie Polsat News. Głowa państwa uchyliła wreszcie rąbka tajemnicy co do terminu oczekiwanych przez wszystkich wyborów parlamentarnych, które mają się odbyć jesienią. Duda stwierdził – “Chciałbym, żeby kampania wyborcza była jak najkrótsza, w związku z czym zaproponowałem Państwowej Komisji Wyborczej możliwie jak najszybszy termin wyborów parlamentarnych, czyli 13 października“.

W rozmowie z Bogdanem Rymanowski Duda powiedział – “myślę, że w przyszłym tygodniu można się spodziewać zarządzenia”. Jest to o tyle istotne, że od momentu formalnego ogłoszenia przez prezydenta daty wyborów rozpoczyna się kampania wyborcza, w ramach której środki wydawać mogą tylko zarejestrowane komitety kierujące się ścisłymi przepisami Kodeksu wyborczego i zaleceniami Państwowej Komisji Wyborczej.

Kontynuując swoją wypowiedź, Duda dodał – “myślę, że Polacy, wyborcy, wszyscy oczekują, żeby było jak najwięcej spokoju. Kampania wyborcza nigdy nie jest okresem spokoju, zawsze jest okresem pewnego starcia politycznego, to jest jej naturą. Myślę, że Polacy chcą tego starcia jak najmniej, w związku z czym termin możliwe jak najszybszy i rzeczywiście wskazałem, zaproponowałem w tym, co przedstawiłem PKW, [datę] 13 października“.

Kampania ruszy zatem oficjalnie najpewniej w przyszłym tygodniu. Swoją drogą nasuwa się oczywiste pytanie, czy Mateusz Morawiecki podczas lipcowej konwencji Prawa i Sprawiedliwości już wiedział, że do urn pójdziemy 13 października?

źrodło: Polsat News

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie