Polityka i Społeczeństwo

Prezydent Biden mocno interesuje się sprawą TVN. Suski będzie próbował mu podskoczyć?

Okazuje się, że sprawa TVN interesuje Biały Dom. – Prezydent Joe Biden śledzi losy koncesji dla nadawcy – powiedział w wywiadzie dla “Rzeczpospolitej” doradca sekretarza stanu USA Derek Chollet.

Biden śledzi sprawę TVN

Chollet przyleciał do Warszawy, by omówić z władzami Polski porozumienie w sprawie Nord Stream 2. W polskich mediach tłumaczy zaś, co stało za ostatnimi decyzjami USA.

– Mogliśmy nakładać kolejne restrykcje na Niemcy, ale nawet to nie zablokowałoby Nord Stream 2. Podcięłoby za to relacje transatlantyckie. To byłby prezent dla Władimira Putina – twierdzi Chollet.

Wszedł też na temat “lex TVN”. Jego zdaniem licencja dla telewizji powinna zostać odnowiona.

Mogę tylko powiedzieć, jakie przesłanie przekazałem polskim przyjaciołom: to jest priorytet dla Ameryki! Jesteśmy przekonani, że licencja dla TVN, TVN 24 powinna zostać odnowiona. Nie tylko dlatego, że mówimy o amerykańskiej firmie, ale także dlatego, że to dotyczy istoty naszych wartości powiedział. – Prezydent Biden wielokrotnie podkreślał, że w jego odczuciu wśród wyzwań, przed jakimi stajemy, najważniejszym jest starcie demokracji z narastającym autorytaryzmem. Przyszłość fundamentalnych wolności to jądro polsko-amerykańskiego sojuszu. Demokracja ożywia nasze partnerstwo, a jej fundamentem jest wolność prasy – dodał.

Pytany z kolei, co stałoby się z polsko-amerykańskimi relacjami, gdyby TVN nie otrzymał odnowionej koncesji, Chollet odpowiedział, że może tylko powiedzieć, iż “to przyciąga wiele uwagi w Ameryce, republikanów i demokratów”. Dopytywany o to, czy samego prezydenta Biden odparł: absolutnie.

Lex TVN

Sprawa “lex TVN” budzi kontrowersje. PiS twierdzi, że projektem ustawy chce tylko uniemożliwić inwestowanie na rynku medialnym wrogim Polsce państwom. Tyle że w praktyce oberwać może TVN, który należy do spółki Discovery.

Jak skończy się sprawa? Tego jeszcze nie wiemy…

Źródło: Rzeczpospolita

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie