Polityka i Społeczeństwo

Prezydenckie weto spowoduje radykalizację PiS? Niemiecka prasa ostrzega

W opinii niemieckiej prasy, prezydenckie weto Lex TVN jest dobre dla wolności mediów, ale może sprawić, że PiS jeszcze mocniej się zradykalizuje.

W wtorkowym wydaniu dziennika „Frankfurter Allgemeine Zeitung” pojawił się komentarz na temat prezydenckiego weta ustawy Lex TVN. Reinhard Veser, autor tekstu, ocenia, że decyzja prezydenta może oznaczać kolejne „zawirowania w polityce wewnętrznej”.

Veser zauważa, że polski obóz władzy znajduje się w „permanentnym kryzysie podsycanym sporami o kierunek i personalnymi intrygami”, więc

Jak twierdzi Veser, prezydenckie weto pozwala „odetchnąć” reszcie Europy, gdyż oszczędzi kolejnego konfliktu z Polską, tym razem w sprawie wolności mediów.

Należy jednak obawiać się, że będąca następstwem wewnętrznych problemów radykalizacja PiS, która manifestuje się w ostrej antyeuropejskiej retoryce, będzie wobec groźby utraty władzy postępowała dalej – analizuje Reinhard Veser. Autor ostrzega, że zawirowania w polskiej polityce wewnętrznej mogą mieć negatywny wpływ na Unię Europejską. Jest to ważne w aktualnej sytuacji geopolitycznej.

W obliczu agresywnej polityki Rosji stabilność i niezawodność państw członkowskich na Wschodzie jest dla UE i NATO ważniejsza niż kiedykolwiek – pisze Veser. – Na Kremlu następstwa polityki PiS będą znów przyjmowane z radością – kwituje autor „Frankfurter Allgemeine Zeitung”.

Źródło: DW.com

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Dominik Kwaśnik

Z wykształcenia – polonista i filmoznawca, absolwent stołecznego UKSW. Miłośnik dobrej książki, dobrego filmu i dobrego meczu. Pasjonat historii i podróży, uwielbia odkrywać i poznawać nowe miejsca – zarówno w swojej Warszawie, jak i poza nią.

Media Tygodnia
Ładowanie