Prezesie, to do ciebie! Suweren chce rozliczyć PiS. „Mózg mu się zlasował i nie wie, co mówi”

Najnowsze odcinek programu „Komentery” już w sieci. Tym razem Adam Feder zapytał Polaków o zapowiedzi rozliczenia PiS przez nową władzę.

Jeżeli nigdy wcześniej nie wpadliście na jeden z odcinków programu Adama Federa z “Super Expressu”, to macie czego żałować i co nadrabiać. „Komentery” to prawdziwy hit sieci. Dziennikarz przeprowadza uliczne sondy, w których zadaje krótkie i proste pytania dotyczące polityki, wyborów, preferencji politycznych. Odpowiedzi udzielają m.in. klienci bazarków, mieszkańcy wsi, plażowicze czy emeryci – jednym słowem mamy tu pełen przekrój społeczeństwa.

Bywa straszno, śmieszno, czasami bardzo poważanie i refleksyjnie.

W najnowszym odcinku „Komenterów” Adam Feder wybrał się pojechał z mikrofonem i kamerą na warszawski Grochów. Reporter „Super Expressu” zapytał Polaków o zapowiadane przez opozycję rozliczenie Prawa i Sprawiedliwości. Tym bardziej, że politycy od miesięcy zapowiadali, że nie będzie żadnej grubej kreski. – Rozliczymy PiS z każdego łajdactwa, ze wszystkich ludzkich krzywd i tragedii, do jakich doprowadzili, sprawując władzę. Przyrzekam – pisał na Twitterze Donald Tusk. Co na to suweren?

– Było dużo przekrętów, choćby za czasów pandemii, teraz afera z tymi wizami. Coś by się na pewno znalazło – mówił młody mężczyzna o rozliczeniu PiS. – Łamana konstytucja była przez cały czas i za to powinni ich rozliczyć w pierwszej kolejności – wskazał inny mężczyzna. – Rozliczyć dokładnie, do cna. Nie mścić się, bo tu nie chodzi o zemstę, tylko chodzi o rozliczenie. A ostatnio te wille – na co to było kupowane? Wyprodukowali sobie takie prawo i z tego też trzeba ich rozliczyć! Za rozwalenie sądów, za prokuraturę…. – analizował. – Pan Kaczyński już powinien być na emeryturze, bo mu się w głowie pomieszało. Mózg mu się zlasował i nie wie, co mówi – gorzko podsumował.

– Za wszystko ich trzeba rozliczyć – zawyrokował inny młody mężczyzna. – Bez przesady, żeby ich osadzać w więzieniu, ale trzeba ich pieniężnie rozliczyć. Przecież tyle, co oni się nachapali, ten Pinokio Morawiecki. Ja przez całe życie takich pieniędzy nie zarobię – denerwował się.

Ale nie brakowało też głosów sympatyków PiS, którzy domagali się rozliczeń Donalda Tuska i odesłania go do Brukseli… To trzeba zobaczyć!

Źródło: Se.pl

1 Odpowiedzi na Prezesie, to do ciebie! Suweren chce rozliczyć PiS. „Mózg mu się zlasował i nie wie, co mówi”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *