Polityka i Społeczeństwo

Prezesie, posłuchaj co mają ci do powiedzenia “zwykli Polacy”. Złość i frustracja narasta na ulicach [WIDEO]

Na kanale YouTube “Super Expressu” pojawił się nowy odcinek serii “Komentery”. Tym razem Adam Feder udał się na warszawskie ulicy, by zapytać przechodniów o sugestie Anny Moskwy dotyczące temperatury w mieszkaniach.

“Komentery” były już m.in. na bazarkach w Sochaczewie i Warszawie, na plaży we Władysławowie, na rynku w Błoniu, w Rzeszowie i Potoku Górnym, który uchodzi za najbiedniejszą gminę w Polsce. Tym razem Adam Feder przechadzał się z mikrofonem po warszawskich ulicach i pytał mieszkańców stolicy o nastroje przed nadchodzącą zimą i wypowiedzi minister Anny Moskwy sprzed kilkunastu dni.

– Obniżyłam temperaturę w domu do 17 stopni w przestrzeniach wspólnych i 19 stopni w bardziej użytkowanych – powiedziała minister klimatu i środowiska na antenie Radia ZET. Wcześniej stwierdziła, że każde gospodarstwo domowe “może zrobić sobie rachunek sumienia i przyjąć program oszczędzania”. Moskwa mówiła też, że “ceny węgla wraz z jego większą dostępnością będą spadać”. Co o tych słowach z 15 września sądzą tzw. “zwykli Polacy”?

– Minister Anna Moskwa namawia, by siedzieć w domu przy 17 stopniach – zagaił Adam Feder emerytkę. – Ona może wyjść z gołą d**ą. Ale niech nie nakazuje mi, starej emerytce, która uczciwie pracowała i zarabiała. A teraz mam gównianą emeryturę. O, i tyle! Co z Odrą zrobili? I niedługo zrobią to samo z nami. Najlepiej żeby emeryci wyzdychali, a oni żeby tańcowali – denerwowała się kobieta.

– Jak najlepiej oszczędzać, żeby przeżyć jesień i zimę? – zapytał reporter “Super Expressu” spacerujące małżeństwo. – Chodzić do lasu po chrust, przede wszystkim! Tylko chrust i go przywozić na taczce. Jak w bloku palić chrustem? A, o to trzeba zapytać pana Kaczyńskiego – ironizował mężczyzna. – Jak można dopuścić do takiej sytuacji? Co ich obchodzi społeczeństwo? Rząd się zawsze wykarmi – dodawała poruszona kobieta.

Poniżej cały materiał, z którym powinni zapoznać się panowie Kaczyński i Morawiecki:

Źródło: Super Express

 

 

 

 

 

 

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie