Polityka i społeczeństwo

Prezes PiS wściekły? Ten sondaż wywraca scenę polityczną do góry nogami!

Rządzący na Węgrzech Fidesz Viktora Orbana po przejęciu władzy w 2010 roku bardzo umiejętnie wykorzystywał rozbicie tamtejszej opozycji oraz jej słabość. Cztery lata później władzę umocnił zdobywając większość konstytucyjną, a praktycznie nieistniejący przeciwnicy polityczni w parlamencie mogli się jedynie biernie przyglądać, jak Orban zmienia ich ustrój w neoautorytarny. Prezes Prawa i Sprawiedliwości nigdy nie ukrywał, że scenariusz węgierski nad Wisłą mu się marzy, jednak okazuje się, że w jednej kwestii sytuacja w Polsce diametralnie różni się od tej nad Dunajem. Mimo trzech lat szykan, prób odgrzewania i rozliczania rzekomych afer poprzednich rządów, nie udało się partii Jarosława Kaczyńskiego doprowadzić do totalnego upadku popularności ani Platformy Obywatelskiej, ani Polskiego Stronnictwa Ludowego. To może się dziś na liderze PiS zemścić.

Jak donosi bowiem “Super Express”, w zleconym przez dziennik sondażu w Instytucie Pollster, PiS owszem otrzymuje bardzo podobny wynik do tego z 2015 roku tj. 38%, jednak zjednoczona opozycja (zakładająca wspólny start PO, N, PSL i SLD, Razem i Teraz!) może liczyć na magiczne 50% poparcia Polaków. I choć twór takowy wciąż nie istnieje nawet w teorii, to jednak zbadanie opinii publicznej w kwestii hipotetycznego poparcia dla jednego wspólnego ruchu anty-PiS prowadzi do oczywistych wniosków, także u liderów ugrupowań, które wciąż kręcą nosem na zawiązanie wyborczej współpracy. Pokazuje także bezradność kierownictwa Prawa i Sprawiedliwości, które może jedynie biernie się przyglądać tworzącemu się mozolnie obozowi zjednoczonej opozycji.

Wyniki sondażu dla “SE” skomentował poseł Marek Ast z Prawa i Sprawiedliwości, stwierdzając, że takie wyniki powinny zaalarmować obóz Zjednoczonej Prawicy.

– To jest sygnał dla nas, że musimy się mocno przed wyborami mobilizować i dobrze przepracować najbliższy rok, żeby to PiS i obóz zjednoczonej prawicy miał 50 proc., a zjednoczona opozycja 38 proc. – skomentował.

Z naszej strony pozostaje współczuć temu nieszczęśnikowi, który będzie zmuszony dziś koło południa, gdy prezes Kaczyński już na dobre się przebudzi, przekazać mu te hiobowe wieści.

Źródło: Super Express

fot. Shutterstock/Michael Wende

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media - wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.

Michał Kuczyński

Michał Kuczyński - Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego. Z zamiłowania bloger i autor tekstów o charakterze publicystycznym. Interesuje się polityką i ekonomią. Prywatnie miłośnik piłki nożnej, muzyki rockowej i dobrego kina. Niegdyś zapalony wiolonczelista.
Zapraszam na mojego Twittera - @KuczynskiM

Media Tygodnia

Ładowanie