Polityka i Społeczeństwo

Prezes już wie, kiedy dojdzie do rozpadu Zjednoczonej Prawicy. Wystarczy, że koalicjanci nie zrobią tej jednej rzeczy

rząd
Flickr.com/PiS

Jarosław Kaczyński najwyraźniej traci cierpliwość do swoich koalicjantów. – Polityka to relacje między ludźmi, a te mogą wyjść spoza kontroli – przyznaje prezes PiS.

Jarosław Kaczyński udzielił wywiadu dla „Gazety Polskiej”, w którym skomentował bieżącą sytuację polityczną. Nie zabrakło tematu nie najlepszej atmosfery w Zjednoczonej Prawicy. Kaczyński nie zaprzeczał, że w koalicji dochodzi do konfliktów.

Nie będę ukrywał prawdziwiej sytuacji. Mamy napięcia w koalicji – przyznał prezes PiS. I choć podkreśla, że choć nie przewiduje, by do przyspieszonych wyborów faktycznie miało dojść, to nie jest to wcale scenariusz nierealny.

Może dojść do wydarzeń, które doprowadzą do skrócenia kadencji. Ale żeby była jasność – nie prognozuję wcześniejszych wyborów. Jedynie nie wykluczam takiej ewentualności – powiedział wicepremier. Kaczyński nie ukrywa, że powoli traci cierpliwość do koalicjantów i podkreśla, że nie akceptuje kolejnych wysuwanych przez nich żądań.

– Polityka to relacje między ludźmi, a te mogą wyjść spoza kontroli. Trzeba sobie z tego zdawać sprawę – przestrzega prezes. – Dobrze by było, gdyby nasi koalicjanci pamiętali stare przysłowie: dopóty dzban wodę nosi, dopóki mu się ucho nie urwie. Otóż może się urwać – podkreśla znacząco lider PiS. Prezes ma zastrzeżenia do Solidarnej Polski. O co chodzi?


Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie