Po godzinach Satyra polityczna

Prezes jednak popiera strajk kobiet? Po obejrzeniu tego wystąpienia może nawet w to uwierzycie [WIDEO]

Screen/ YouTube Framowka

Jarosław Kaczyński skomentował protesty w niesławnym wystąpieniu z 27 października. Do sieci trafiła ciekawa przeróbka tego przemówienia, która całkowicie zmienia sens słów prezesa.

Wystąpienie Jarosława Kaczyńskiego, w którym zabrał on głos w sprawie strajku kobiet, wywołało wiele emocji. Wicepremierowi zarzucano chęć eskalacji konfliktu. Wszak Kaczyński bez ogródek stwierdził, że celem protestów jest zniszczenie Polski i narodu polskiego.

Zaapelował do obywateli, by bronili kościołów przed manifestantami.

W sieci od razu pojawiły się komentarze, porównujące wystąpienie Kaczyńskiego z przemówieniem Wojciecha Jaruzelskiego, w którym ten ogłosił wprowadzenie stanu wojennego. Internauci tworzyli też memy i przeróbki, z których jedna wyjątkowo się wyróżnia.

Na kanale Framowka pojawił się zgrabny montaż – autor pociął wystąpienie Kaczyńskiego i skleił tak, że powstał zupełnie nowy przekaz. Jarosław Kaczyński popiera protest kobiet, zachęca do udziału w nim i krytykuje Kościół oraz władzę PiS. Fakt, że w oryginalnym nagraniu prezes niemal się nie porusza, pozwolił uniknąć autorowi wyraźnych cięć montażowych, przez co parodia wygląda całkiem realistycznie. A może to jakaś zaginiona taśma z archiwów Nowogrodzkiej? Zobaczcie sami!

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie