Polityka i Społeczeństwo

Prezentacja Nowego Ładu się oddala. Oficjalnie przez pandemię. Uwierzycie?

Coś dziwnego dzieje się na zapleczu PiS. Partia przeniosła prezentację Nowego Ładu z 20 marca na nieokreślony jak na razie termin. Ponoć to efekt rosnącej liczby zachorowań na COVID-19. Przynajmniej taka jest wersja oficjalna. Prawdziwy powód może być inny…

Nowy Ład PiS zostanie zaprezentowany kiedy indziej

Jak donosi “Rzeczpospolita”, PiS zmieniło datę prezentacji Nowego Ładu. Powód? Jak twierdzi partia, jest nim kolejny lockdown. Nieoficjalnie mówi się jednak, że chodzi o tarcia wewnątrz Zjednoczonej Prawicy. Podobno w ostatnich dniach kwestia prezentacji Nowego Ładu, z wewnętrznej debaty o tym, kiedy jej dokonywać w sytuacji pandemicznej, zmieniła się w kolejne starcie frakcyjne, z udziałem stronnictw w samym PiS”.

Obajtek gate

Do tego wszystkiego niedawno doszła afera taśmowa związana z szefem Orlenu Danielem Obajtkiem. Jak sugeruje Business Insider Polska, to właśnie to ostatnie jest powodem defensywy PiS. Politycy boją się ponoć, że kontrowersje dot. ulubieńca partii zagłuszą promocję nowego programu gospodarczego ugrupowania.

Co PiS chciało ogłosić 20 marca? Nowy Ład miał dot. 10 strategicznych obszarów. Chodzi o: Plan na zdrowie, Uczciwa praca-godna płaca, Dekada rozwoju, Rodzina i dom w centrum życia, Polska – nasza ziemia, Przyjazna szkoła i kultura na nowy wiek, Dobry klimat dla firm, Czysta energia – czyste powietrze, CyberPoland 2025, Złota jesień życia.

– Przygotowaliśmy kompleksowy program, który pozwoli Polsce rozwijać się jeszcze szybciej, a Polakom zapewni dobrze płatne miejsca pracy – chwalił się w specjalnym klipie prezes PiS Jarosław Kaczyński.

Eksperci sugerują, że w praktyce może chodzić o wyższe podatki dla lepiej zarabiających i inne rozwiązania, które będą mogły uderzyć w klasę średnią. Póki nie poznamy szczegółów, trudno wyrokować.

Jak jednak pokazały ostatnie miesiące, niektóre pomysły partii rządzącej są krytykowane przez Porozumienie i Solidarną Polskę. Możliwe więc, że PiS ostatecznie nie zrealizuje swojego Nowego Ładu, bo w Sejmie zabraknie mu głosów posłów. Zwłaszcza kwestie podatkowe (np. kolejne progi) mogą być krytykowane przez wolnorynkowych polityków Jarosława Gowina.

Źródło: rp.pl,

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie