Polityka i Społeczeństwo

Presja ma sens. Szykuje się rewolucyjna zmiana w Polskim Ładzie

Jarosław Gowin kładł się Rejtanem przed podniesieniem składki zdrowotnej, zapisanej w “PiS-owskim ładzie”. Rząd chce się wycofać z drakońskiej podwyżki.

Jarosław Gowin kładł się Rejtanem przed drakońską podwyżką składki zdrowotnej. Przez trzy miesiące opowiadał jak “PiS-owski ład” będzie dobijał podniesieniem podatków polską przedsiębiorczość. Za podatkową działalność wywrotową został wyrzucony z rządu, a teraz z czystym sumieniem może powiedzieć – Miałem rację i umarłem za ideały.

Według informacji “Rzeczpospolitej”, teraz rząd prowadzi działalność wywrotową na własnym terenie.

Rząd rozważa złagodzenie zapisów Polskiego Ładu, który – jak pokazują wewnętrzne sondaże PiS – został źle przyjęty przez społeczeństwo. Jednym z pomysłów jest obniżenie składki na ubezpieczenie zdrowotne z 9 do nawet 3 proc. – pisze dziennik.

W Prawie i Sprawiedliwości zapanowała panika bowiem partia jest w posiadaniu badań, które mówią, że 75 proc. Polaków negatywnie ocenia propozycje podatkowe przygotowane w ramach Polskiego Ładu. Zaczęło się poszukiwanie sposobu na wycofanie się z nich rakiem – Propozycja 9-proc. składki była drastyczną podwyżką podatków – mówi informator “Rzeczpospolitej”, niejako potwierdzając słuszność oporu Gowina.

Rząd rozważa obniżenie składki zdrowotnej. Pojawiła się propozycja 3 zamiast 9 proc. Taka składka byłaby nieodliczalna od podatku – mówi rozmówca gazety. Według niego w grę wchodzi też obniżenie o 3 pkt proc. tej części składki, którą dziś można odliczać od podatku. Składka bowiem to już dziś 9 proc., ale w zeznaniu rocznym 7,75 proc. można odpisać od podatku. Decyzje jeszcze nie zapadły. Być może na początku września pojawią się konkrety.

Źródło: Rzeczpospolita.pl

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie