Kultura

Premiera nowego filmu Sekielskich o pedofilii w Kościele przełożona. “Temat wymaga debaty”

Tomasz Sekielski
Facebook/ tomaszsekielski

Nowy dokument braci Sekielskich, „Zabawa w chowanego”, nie będzie miał premiery 28 marca. O przesunięciu daty poinformował Tomasz Sekielski na Facebooku.

„Zabawa w chowanego” – premiera filmu przesunięta

Nowy film braci Sekielskich miał kontynuować wątki przestępstw seksualnych popełnianych w polskim Kościele. Jego premierę dokumentu zaplanowano na 28 marca. Wówczas obraz miał zostać udostępniony na kalane YouTube Sekielskich. Twórcy zapowiedzieli też emisję „Zabawy…” w telewizji. Dziś wiadomo już, że premiera filmu zostanie opóźniona.

Tę informację przekazał za pośrednictwem social mediów Tomasz Sekielski. Przesunięcie premiery ma oczywiście związek z pandemią koronawirusa. Nowa data udostępnienia dokumentu jest jeszcze nieznana.

Na 28 marca planowaliśmy premierę naszego nowego filmu o pedofilii wśród polskich duchownych „Zabawa w chowanego”. Zdecydowaliśmy jednak o zawieszeniu emisji na czas nieokreślony. Podjęliśmy tę decyzję w poczuciu odpowiedzialności za skutki i emocje, które film może wywołać – poinformował Tomasz Sekielski.

Sekielski: „Temat wymaga debaty”

Przyczyną przesunięcia dokumentu jest oczywiście pandemia, jednak nie chodzi w tym przypadku o kwestie dystrybucyjne. „Zabawa w chowanego” od początku miała zostać udostępniona online, podobnie jak „Tylko nie mów nikomu”. Pierwszy film braci Sekielskich ma 23 miliony odsłon na YouTube.

Chodzi o tematykę filmu. Tomasz Sekielski słusznie zauważa, że problematyka, jaką podejmuje, jest na tyle poważna, że wymaga dyskusji i refleksji, na którą obecnie nie ma miejsca.

Potrzeba teraz w naszym kraju solidarności i jedności. Na każdym kroku obserwujemy wiele dobra płynącego z różnych stron. Pomagamy sobie, to jest cudowne i niech tak zostanie. Zwłaszcza, gdy aparat państwa nie radzi sobie najlepiej. Ponadto temat, którym się zajmujemy wymaga merytorycznej debaty i decyzji, na które siłą rzeczy w obecnej sytuacji nie ma dobrego czasu – uzasadnił decyzję twórca filmu.

Kiedy można spodziewać się premiery nowego filmu braci Sekielskich? Wszystko zależy od tego, jak rozwinie się pandemia.

–Przyszło nam żyć w ciekawych choć trudnych czasach. Nikt z nas dzisiaj nie wie, gdzie nasz świat będzie za kilka tygodni, czy miesięcy. Najważniejsze teraz jest dbanie o siebie, o siebie nawzajem i o to wszystko, co jest jeszcze do uratowania. Czas pokaże, czy zdamy ten egzamin – napisał Tomasz Sekielski.

Źródło: Facebook

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Dominik Kwaśnik

Z wykształcenia – polonista i filmoznawca, absolwent stołecznego UKSW. Miłośnik dobrej książki, dobrego filmu i dobrego meczu. Pasjonat historii i podróży, uwielbia odkrywać i poznawać nowe miejsca – zarówno w swojej Warszawie, jak i poza nią.

Media Tygodnia
Ładowanie