Po godzinach

Premier Szydło zadeklarowała chęć pomocy obywatelom. Takiej odpowiedzi się nie spodziewała…

Premier Szydło zadeklarowała chęć pomocy obywatelom. Takiej odpowiedzi się nie spodziewała...
fot. flickr/KPRM

Beata Szydło w kampanii wyborczej obiecywała zerwanie z arogancją władzy, pokorę w jej sprawowaniu oraz stawianie spraw obywateli na pierwszym miejscu. Dziś, po prawie dwóch latach rządów PiS, wiemy, że brzmi to jak ponury żart. Arogancja władzy przejawia się w bezprecedensowym skoku na spółki Skarbu Państwa, awansowaniem kolejnych Misiewiczów, czy ostatnio aferą billboardową, finansowaną de facto za naszych podatków. Pokory ani widu, ani słychu. Dobra zmiana złapana ze rękę mówi: “to nie moja ręka”. W kwestii słuchania obywateli i stawiania ich spraw na pierwszym miejscu warto przypomnieć zmielenie podpisów od projektem referendum w sprawie reformy edukacji. Czyli obietnice swoje, a władza swoje.

Nie przeszkadza to jednak Beacie Szydło, jej ministrom oraz całemu sztabowi PR-owców, jak i przychylnym dobrej zmianie mediom narodowych, głosić na co dzień, że rząd ten jest otwarty na potrzebny Polaków.

W związku z powyższym wczoraj miała miejsce na Twitterze dosyć zabawna sytuacja. Mianowice oficjalne konto Kancelarii Premiera wrzuciło wpis, cytujący wypowiedź premier Szydło, a brzmi on: Naszym obowiązkiem jest rozwiązywanie problemów Polaków“. 

Niby wszystko dobrze. Sęk w tym, że pierwsza odpowiedź, która napłynęła w związku z deklaracją szefowej rządu, niespecjalnie przypadła dobra zmianie do gustu. W ramach tzw. ciętej riposty jeden z internautów odpowiedział w następujący sposób: “To proszę rozwiązać PiS. Z góry dziękuję”. Nic dodać, nić ująć…

https://twitter.com/koziolmk/status/908902527856447489

Jak się okazuje, większość odpowiedzi na deklarację szefowej rządu szła właśnie w kierunku rozwiązania problemów naszego kraju, poprzez rozwiązanie PiS, jako głównego ich sprawcy.

https://twitter.com/iwonagnidzinska/status/908689276703051776

https://twitter.com/Cloud1986/status/908658196767805440

https://twitter.com/PrzemekJM/status/908717405291114496

Nie takiego obrotu sprawy spodziewali się pr-owcy dobrej zmiany…

fot. flickr/KPRM

POLUB NAS NA FACEBOOKU

[wpdevart_like_box profile_id=”539688926228188″ connections=”show” width=”600″ height=”220″ header=”big” cover_photo=”show” locale=”pl_PL”]

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie