Kultura Polityka i Społeczeństwo

Prawie 40 tys. zakażeń, setki zgonów, a Kurski organizuje koncert. Jak to skomentować?

Kampanijny skandal w TVP. Widzowie zobaczyli transmisje spotkań wyborczych Jakiego
fot. youtube

TVP szykuje dla swoich widzów nową atrakcję. Chodzi o koncert z okazji Wielkiego Piątku. Teoretycznie to miło ze strony Jacka Kurskiego, że chce zapewnić nam rozrywkę, tyle że trwa trzecia fala epidemii koronawirusa. Wirus chyba nie będzie miał wstępu na Plac Teatralny w Lublinie, skoro telewizja rozkłada tam dużą scenę i zaprasza wielu artystów. Na żywo zaśpiewają Justyna Steczkowska, Piotr Cugowski czy Viki Gabor.

TVP koncertuje!

Choć fani muzyki muszą poczekać na większe koncerty aż do 2022 r. (choćby wczoraj swój występ w Polsce po raz drugi przełożył zespół Pearl Jam), telewizja Kurskiego nie zamierza bać się pandemii. Pozostaje mieć nadzieje, że na miejscu wszyscy zadbają o kwestie sanitarne!

Koncert obędzie się na Placu Teatralnym pod Centrum Spotkania Kultur w Lublinie. W czasie “Pasji”, bo tak nazwano widowisko, wystąpią: Justyna Steczkowska, Alicja Szemplińska, Viki Gabor, Piotr Cugowski, Marcin Sójka, Stanisław Karpiel Bułecka, Adam Kalinowski, Jędrzej Skiba, Marta Gałuszewska i Natalia Zastępa.

Koncerty w dobie zarazy

Okazuje się, że choć koncerty są dziś usługą deficytową, mieszkańcy miasta nie cieszą się z imprezy organizowanej przez TVP.

– Zastanawia mnie, jak organizacja takiego wydarzenia ma się do stanu epidemii i wprowadzonych przez rząd obostrzeń. Przecież ludzie mogą się gromadzić za ogrodzeniem i słuchać – cytuje anonimowo jedną z mieszkanek Lublina portal Lubelski.pl.

Czy jest się jednak czego obawiać? Wiadomo, że koncert potrwa 70 minut i będzie transmitowany w najbliższy piątek na antenie TVP2 od godz. 20.00. Nie jest jasne, jak władze miasta chcą sprawić, by w okolicy nie zaczęli się gromadzić spragnieni wyższych decybeli fani muzyki.

Warto nadmienić, że w Europie zorganizowano niedawno pierwszy duży koncert w udziałem publiki od czasu wybuchu pandemii. Miał miejsce w Barcelonie. Wzięło w nim udział ok. 5000 osób. Celem było sprawdzenie, czy w czasach pandemii można organizować tego typu wydarzenia. Każdy przed wejściem do obiektu musiał jednak wykonać test na COVID-19.

Źródło: Lubelski.pl

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie