Polityka i społeczeństwo

Prawicowy polityk ostro o Patryku Jakim. Europoseł doszczętnie ośmiesza siebie i Polskę?

Jaki chciał zwiększyć swoje szanse, jednak przy okazji złamał prawo. Ordynarna manipulacja wyborcza
fot. flickr/KRPM

Patryk Jaki był jednym z liderów narracji “godnościowej” w polskiej polityce. To właśnie godność i duma były tarczami, za którymi wiceminister chciał się ukryć po blamażu nowelizacji ustawy o IPN. Powyższe połączone z tezą o “nowej targowicy” i donoszeniu zagranicę używano, aby skłócić Polaków z Unia Europejska, której nie podobało się, że Polska wyłamuje się ze standardów prawa, które nadają wiarygodność całemu systemowi sądownictwa we wspólnocie. Przecież to opozycja miała ze względu na swoje małe interesy niszczyć reputację kraju. Tymczasem od czasu wejścia do Europarlamentu, to Patryk Jaki sam zaczął prowadzić działania, które ciężko określić inaczej niż ośmieszaniem własnej ojczyzny dla osiągnięcia własnych krótkoterminowych celów.

Co ciekawe, w takim tonie najcięższe działa przeciw Jakiemu nie wysunęła opozycja, ale inny znany polityk z obozu prawicy. Lider narodowców, dziś startujących spod szyldu Konfederacji, Robert Winnicki, zaatakował ostro byłego wiceministra po tym, jak ten ogłosił z dumą, że będzie tłumaczył na inne języki wypuszczone przez prorządowe media haki na posła Neumanna. Europoseł zamierza bowiem kolportować tak spreparowany materiał wśród innych członków Europarlamentu, zapowiadając również specjalną “paczkę” dla Fransa Timmermansa. Wszystko aby udowodnić, że to nie za PiS jest patologia w sądach, ale za PO “bo szef klubu POKO „gwarantował”, że Sądy robią tak jak on chce”.

“Zaczynam akcję tłumaczenia na różne języki #TaśmyNeumanna dla wszystkich w PE, aby zrozumieli dlaczego w PL potrzebna jest reforma wymiaru sprawiedliwości. Specjalną paczkę dostanie z pozdrowieniami

bo szef klubu POKO „gwarantował”, że Sądy zrobią tak jak on chce”

Robert Winnicki, któremu populistyczne hasła polityki godnościowej nie są dalekie, zareagował jednak na powyższe zdecydowanie, wskazując na ośmieszanie powagi kraju i swoiste prześciganie się polityków w pozyskiwaniu aplauzu zagranicy.:

“W ogóle proszę przetłumaczyć na wszystkie języki każde g..no, które w Polsce wypłynie w sferę publiczną. Czemu nie? Wszyscy na pewno będą nas poważniej traktować za granicą…
Jesteście z PO jak idealne, lustrzane odbicie. Niemądre dzieci biegające do „starszych braci” na skargę”.

https://twitter.com/RobertWinnicki/status/1180210738805268480?s=20

Co ciekawe Patryk Jaki nie czuje już potrzeby tłumaczyć kolegom w Europarlamencie jak to polska prokuratura chroni do miesięcy Jarosława Kaczyńskiego, na co wskazuje jasno nie przesłuchanie go w sprawie słynnych dwóch wież.

Niestety postawa byłego wiceministra odzwierciedla jasno mentalność całego obozu władzy. W przekazie dnia oskarża ten innych o donoszenie i szarganie wizerunku kraju, podczas gdy to właśnie on dla wyborczych igrzysk politycznych jest w stanie uczynić z Polski kraj o reputacji państwa niemal III świata.

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.

Media Tygodnia

Ładowanie