Po godzinach

Prawdziwy mężczyzna według Bosaka. Jego wpis wywołał w sieci burzę i…kupę śmiechu

Fot. Youtube

Licealny plakat skłonił Krzysztofa Bosaka do poważnych refleksji na temat tego, jaki powinien być prawdziwy mężczyzna. Polityk aktywnie włączył się do dyskusji na ten temat na Twitterze.

„Chcemy, żeby wszyscy chłopacy wiedzieli, że…” – brzmi napis na plakacie stworzonym przez uczniów Liceum Akademickiego w Poznaniu. Niżej wymienione są hasła, które zrywają ze stereotypem „prawdziwego mężczyzny”. Napisano, że chłopcy mogą płakać, nie muszą oglądać piłki nożnej, mogą się malować itd.

Plakat oburzył Krzysztofa Bosaka.

Polityk Konfederacji udostępnił go na swoim Twitterze i określił mianem „genderowej indoktrynacji”. Wywołał tym wpisem burzliwą dyskusję. Internauci pytali, co w treści plakatu mu nie odpowiada.

Przesłanie jest dość jasne: tradycyjny model męskości jest zły lub niepotrzebny, chłopiec nie musi uczyć się różnych rzeczy, które sprawią, że będzie dobrym mężczyzną i głową rodziny. Takie rzeczy to pranie mózgu w miejsce wychowania – argumentował Bosak.

Poseł Konfederacji pokusił się o wskazanie konkretnych haseł, które jego zdaniem wykluczają bycie „prawdziwym mężczyzną”. Jego zdaniem są to: „malowanie się bez uzasadnienia jakimiś obowiązkami związanymi z występami, zainteresowanie tą samą płcią, brak chęci zrobienia prawa jazdy jeśli jest się pełnosprawnym”.

Na uwagę, że każdy chłopiec i mężczyzna powinien mieć wolny wybór, a nie żyć wedle narzucanego modelu, Krzysztof Bosak odparł, że „nasza cywilizacja rozwinęła się dzięki temu, że wpajała kolejnym pokoleniom pewne ideały”.

Źródło: Twitter

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie