Polityka i Społeczeństwo

Poznaliśmy plany Gowina na polityczną przyszłość. Szef Porozumienia szeroko uśmiecha się do jednego z liderów opozycji

Piotr Drabik / Flickr

Jarosław Gowin odszedł na dobre ze Zjednoczonej Prawicy. Pytanie brzmi jednak teraz, do kogo dołączy. Wyborów ma co najmniej parę.

Gowin sam mówi, nie będzie opozycją “totalną”. To jasne nawiązanie do Koalicji Obywatelskiej.

Zresztą powrotu byłego wicepremiera do PO nie chce chyba sam Tusk, czemu dał wyraz w jednym z wywiadów. Gowin zasugerował jednak teraz, że blisko mu do PSL.

Gowinie, gdzie idziesz tym razem?

Do kogo jest Gowinowi najbliżej?

– Nie jest tajemnicą, że z Władysławem Kosiniakiem-Kamyszem przyjaźnię się i współpracuję od wielu lat ponad podziałami – zauważył lider Porozumienia na antenie TOK FM. Dodał, że “Zjednoczonej Prawicy już nie ma”. – Jest koalicja PiS, Solidarnej Polski plus przystawki i uciekinierzy z różnych partii – stwierdził.

Zapewniał jednak, że “Porozumienie nie będzie opozycją totalną”. Oznacza to chyba, że Gowinowcom bliżej do do Koalicji Polskiej, a nie do KO.

Sam Gowin podzielił się we wtorek długimi przemyśleniami na temat politycznej działalności swojej i Porozumienia. Na końcu obszernego tekstu znalazły się też akapity dotyczące przyszłości. Gowin zdradził, że pracuje nad budową “szerokiego obozu centroprawicy”.

Nie mogliśmy tego wszystkiego dłużej tolerować. Ruszamy własną drogą. Od kilku dni buduję szeroki obóz centroprawicy, która nie akceptuje wojny polsko-polskiej ani świadomego i cynicznego pogłębiania podziałów. Między PiS a PO istnieje szeroka przestrzeń dla racjonalnego centrum. Jestem pewien, że wypełni ją nasza koalicja partii i środowisk samorządowych, które łączy przywiązanie do tradycyjnie polskich wartości, uznanie dla roli samorządu, stanowcza obrona wolnej przedsiębiorczości i rozumny patriotyzm, który bezpieczną przyszłość Polski wiąże z naszą obecnością w Unii Europejskiej – napisał lider Porozumienia. W tym kontekście miłe słowa o Kosiniaku-Kamyszu nabierają nowego znaczenia. Czyżby to Ludowcy byli pierwszym sojusznikiem w gowinowym “obozie centroprawicy”?


Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie