Polityka i Społeczeństwo

Pożar? Jak fajnie! Pawłowicz zadowolona, bo spłonęło miasteczko protestujących. “Siedlisko brudu i wulgarności”

Namiotowe “Miasteczko Wolności” (mieszkali w nim protestujący przed Sejmem przeciwko władzy PiS) doszczętnie spłonęło w nocy z piątku na sobotę. Krystyna Pawłowicz stwierdziła, że było to “siedlisko brudu, wulgarności, kłamstwa, obelg i przemocy”.

Pawłowicz komentuje spłonięcie miasteczka

“Miasteczko Wolności” spłonęło w nocy z piątku na sobotę. Ponoć jego mieszkańcy “stracili wszystko”. Inicjatywa działała od 2016 r.

Zadowolona z powyższego jest była posłanka PiS, a obecna sędzia Trybunału Konstytucyjnego Krystyna Pawłowicz. – Slums spod Sejmu dziś w nocy spłonął. Był siedliskiem brudu, wulgarności, kłamstwa, obelg i przemocy wobec innych – napisała w social mediach. – Często bojówkarze z tego slumsu blokowali innym wyjście z Sejmu. Mnie kilka razy pomagała Policja. Wulgarne karykatury i chamstwo – bez komentarza – dodawała.

Miasteczko Wolności

Przypomnijmy, że “Miasteczko Wolności” wystartowało w marcu 2016 roku. Powstało w reakcji na reformę sądownictwa PiS. Namioty protestujących ustawiono przed Kancelarią Premiera. Działacze deklarowali wtedy, że “zostaną [na miejscu] tak długo, jak to będzie konieczne”. Warto dodać, że część z nich zostało aż do dzisiaj. Przetrwali m.in. napad rabunkowy, a nawet kontrolę Inspekcji Sanitarnej.

Działacze uważają, że Miasteczko zostało podpalone. – Spłonęło Miasteczko Wolności przed Sejmem. Chłopakom nic się nie stało. Najprawdopodobniej podpalenie – napisał aktywista i happener Piotr Łopaciuk.

– Spłonęło Miasteczko Wolności, które było twardym punktem oporu wobec PiS. Ulokowane przed sejmem – solidnie kuło w oczy rządzących. Zobaczymy jakie były tego przyczyny… – dodał z kolei użytkownik przedstawiający się jako Pablo Morales.

Czytaj również:

Źródło: Twitter

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie