Polityka i Społeczeństwo

Powstanki Warszawy oburzone “kotwicą” w klapie Kaczyńskiego. “W takiej sytuacji to dla nas niedopuszczalne!”

– Jesteśmy głęboko oburzone faktem, że Jarosław Kaczyński ośmielił się wystąpić przeciwko tak słusznie demonstrującym młodym Polkom i Polakom, mając przypięty znaczek POLSKI WALCZĄCEJ. Nie ma do tego znaku żadnego prawa. Wykorzystywanie tego znaku w takiej sytuacji jest dla nas niedopuszczalne zakomunikowały we wtorek wieczorem, 27 października powstanki: Anna Jakubowska „Paulinka”, Wanda Traczyk Stawska „Pączek”, Hanna Stadnik „Pętelka”, Anna Przedpełska Trzeciakowska „Grodzka” oraz Krystyna Zachwatowicz Wajdowa „ Czyżyk”.

– Jeśli to jest ktoś, kto podczas okupacji działał w podziemiu i brał udział powstaniu, to w porządku, ma święte prawo, żeby ten znak nosić. Ale na pewno do tych osób nie należy pan prezes Kaczyński.

On nie ma żadnego tytułu do wpinania sobie tego znaku w klapę, niezależnie od akowskiej przeszłości swoich rodziców. Klapa jest jego komentowała Halina Jędrzejewska, pseudonim “Sławka” – wiceprezeska Związku Powstańców Warszawskich.

„Kotwica”, choć kojarzona głównie z powstaniem warszawskim, pierwszy raz pojawiła się na murach Warszawy 20 marca 1942. Szybko stała się symbolem Armii Krajowej i Polskiego Państwa Podziemnego. Od 2014 r. jest objęta ustawową ochroną.

Źródło: Wyborcza.pl


Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie