Polityka i Społeczeństwo

Potężny sojusznik Ziobry w sporze z Kaczyńskim. Głosu Rydzyka prezes nie mógł zignorować

Ponoć za Zbigniewem Ziobrą stoi dziś o. Tadeusz Rydzyk. Jak ustaliła Wirtualna Polska, w niedzielę redemptorysta dzwonił do Jarosława Kaczyńskiego, by poprzeć ministra sprawiedliwości.

Rydzyk murem za Ziobrą

Wirtualna Polska twierdzi, że Zbigniew Ziobro jest w stałym kontakcie z o. Tadeuszem Rydzykiem“. Ponoć ten ostatni wsparł go nawet w czasie rozmów koalicyjnych, dzwoniąc do Kaczyńskiego i wstawiając się za ministrem sprawiedliwości.

– O telefon do prezesa poprosił ojca Rydzyka Ziobro. Chciał, by ten wstawił się za nim i załagodził spór. W obozie Ziobry zapanowała jednak duża nerwowość, bo prezes PiS nie odbierał telefonu z Torunia. Zrobił to po dłuższym czasie i rozmawiali około godziny – mówi wp.pl ważny polityk PiS.

Ponoć prezes wysłuchał Rydzyka, ale nic mu nie obiecał w kwestii Solidarnej Polski.

Ziobro lennikiem Rydzyka?

Podobno już w poniedziałek Ziobro spotkał się z duchownym. Nie jest jasne, czy to coś pomogło. Nasze źródło z Porozumienia sugeruje jednak, że w rządzie “na ten moment” nie zajdzie zmiana na stołku ministra sprawiedliwości.

Ponoć też bunt Ziobry w sprawie ustawy “futerkowej” był efektem działań szefa Radia Maryja.

Kolejnym tropem jest informacja o tym, że Funduszu Sprawiedliwości, który podlega Ziobrze, dotuje Rydzyka. Chodzi o projekt “Centrum Ochrony Praw Chrześcijan” za 7 mln 116 tys. złotych.

Źródło: wp.pl

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Jacek Walewski

Pasjonat polityki i historii, ale też publicysta oraz promotor nowoczesnych technologii. W 2016 r. współorganizował pierwsze w Polsce (i w tej części Europy) konsultacje społeczne dot.cyfrowych walut w Sejmie. Aktywnie działa w Polskim Stowarzyszeniu Bitcoin. W latach 2016 - 2017 pełnił funkcję wiceprzewodniczącego Nowoczesnej w powiecie bielskim.

Media Tygodnia
Ładowanie